Skocz do zawartości

Corsa D piszczący nawiew


janist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niby mały problemik ale jednak nie. Piszczy mi wentylator na nawiewie ustawionym na 1. Pomyślałem, wymienię silniczek, zapłacę parę groszy i będzie spokój. Zadzwoniłem do ASO i okazało sie, że wymiana ok. 100zł a sam silniczek, uwaga, 1140zł. Czy oni już do reszty zgłupieli? Worek pieniędzy za takie coś? To wolę już podkręcić radio.

Czy dobrze myślę, że chodzi o ten element ?

I czy do wszystkich wersji silnikowych będzie taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> niby mały problemik ale jednak nie. Piszczy mi wentylator na nawiewie ustawionym na 1. Pomyślałem,

> wymienię silniczek, zapłacę parę groszy i będzie spokój. Zadzwoniłem do ASO i okazało sie, że

> wymiana ok. 100zł a sam silniczek, uwaga, 1140zł. Czy oni już do reszty zgłupieli? Worek

> pieniędzy za takie coś? To wolę już podkręcić radio.

> Czy dobrze myślę, że chodzi o ten element ?

> I czy do wszystkich wersji silnikowych będzie taki sam?

Nie wiem czy bedzie taki sam, ale spróbuj tak jak ja. Rozkręć schowek wyciąg silnik. Wywal liście (być może właśnie jakiś paproch ci pyka w silniku), wyczyść, popsikaj silikonem w łożysko i skręć z powrotem. Ja jeszcze dodatkowo wyciągłem szczotki i wyczyściłem bo coś tam w nich grzechotało. Na razie od ok. pół roku jest ok. A jak to nie pomoże to szukaj z samochodu jak najmłodszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> niby mały problemik ale jednak nie. Piszczy mi wentylator na nawiewie ustawionym na 1. Pomyślałem,

> wymienię silniczek, zapłacę parę groszy i będzie spokój. Zadzwoniłem do ASO i okazało sie, że

> wymiana ok. 100zł a sam silniczek, uwaga, 1140zł. Czy oni już do reszty zgłupieli? Worek

> pieniędzy za takie coś? To wolę już podkręcić radio.

> Czy dobrze myślę, że chodzi o ten element ?

> I czy do wszystkich wersji silnikowych będzie taki sam?

Właśnie się jorgnołem, ze corsa i grande punto to bliźniacze auta. Sprawdziłem, że te silniczki wyglądają identycznie. Tyle, że do punto jest znacznie tańszy. Myślicie, że da się go użyć do corsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie się jorgnołem, ze corsa i grande punto to bliźniacze auta. Sprawdziłem, że te silniczki

> wyglądają identycznie. Tyle, że do punto jest znacznie tańszy. Myślicie, że da się go użyć do

> corsy?

A czyściłeś? :D

Na pewno da radę bo to te same wiatraki. Pytanie tylko czy nie szkoda 3,5 bani na takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czyściłeś? :D

> Na pewno da radę bo to te same wiatraki. Pytanie tylko czy nie szkoda 3,5 bani na takie coś.

Pewnie, że najpierw wyczyszczę. Ale to musi trochę poczekać.

Swoją drogą to, IMO, skandal.

Jeśli jacyś sprzedawcy internetowy mogą sprzedawać to za 260 zł to producent samochodu montujący to z produkowanych autach plus kupujący na części zapasowe płaci za to nie więcej niż 100zł.

Rozumiem,że w ASO musi być drożej ale 1100%? To jakaś paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.