Skocz do zawartości

Tani zestaw165 pod seryjne radio (maks. 150 zł)


iontorsp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebna mi jest porada. Chcę wymienić głośniki w fiacie bravo mk1. Podłączone one będą pod seryjne radio o mocy 2x30 w. Nie oczekuję zbyt wiele (bo i też nie chcę zbyt dużo $ wydawać) maksymalnie 150 zł.

Może ktoś doradzi co do wybranych przeze mnie głośników, które są warte polecenia:

magnat 162; moc rms 50 w, maks 100 w

magnat 162; moc rms 60w, maks 240 w

JBL CS6 ; moc rms 45 w, maks 135 w

Może coś innego polecicie? Czy te głośniki będą odpowiednie mocowo dopasowane do radia? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te JBLe w poprzednim samochodzie i tak: grało to niespecjalnie (zaznaczam, że miałem fabryczne, dobrej jakości ale niewielkiej mocy radio). Po dołożeniu wzmacniacza zrobiłem icon_eek.gif dźwięk zmienił się nie do poznania ale wciąż przy większym poziomie głośności pozostawał jakiś niedosyt hehe.gif Okazało się, że do szczęścia brakuje tweeterów. Dwudrożność dwudrożnością ale zwrotnica i oddzielny tweeter sprawiły, że głośnik grał czysto prawie, że w każdych warunkach.

Pod samo radio- moim zdaniem się zawiedziesz ale zależy jeszcze co to za radio. Ja miałem te głośniki z przodu, z tyłu JBL 6/9 a całość ciągnął wzmacniacz 4kanałowy i efekt był jak dla mnie naprawdę super serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie jest takie radyjko radio bravo h3

Takie radio ładnie komponuje sie z deską rozdzielczą i nie będę chciał więcej kasy wkładać w audio oprócz wymiany przednich głośników (papierowe jajka nokii hehe.gif) i wygłuszenia drzwi. Chcę tylko delikatnego polepszenia jakości dźwięku w aucie. I dlatego pytam czy to będzie znośnie grało przy radiu które ma moc 2x30w i zakupie głośników o mocy rms w przedziale 50-60w (nie widziałem słabszych 16cm).

Z góry dzięki za wszelkie sugestie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja maiałem właśnie w Bravie seryjne h3, to z linku to h2. Wszystko, co zamontujesz będzie grało lepiej niż te fabryczne, ale bez wzmacniacza cudów nie oczekuj. Jakiegoś Blaupunkta idzie wyjąć za 100-150zł z Allegro. Zmień głośniki, jak wciąż będzie źle to dołóż wzmacniacz i różnica będzie kolosalna. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe ja maiałem właśnie w Bravie seryjne h3, to z linku to h2. Wszystko, co zamontujesz będzie

> grało lepiej niż te fabryczne, ale bez wzmacniacza cudów nie oczekuj. Jakiegoś Blaupunkta

> idzie wyjąć za 100-150zł z Allegro. Zmień głośniki, jak wciąż będzie źle to dołóż wzmacniacz i

> różnica będzie kolosalna.

Zostańmy przy opcji zmiana głośników wink.gif Polecasz w tej cenie Blaupunkta zamiast JBL czy Magnatów? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.