Skocz do zawartości

Mandat Niemcy


norian

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

kolega ma problem:

w 2006 roku otrzymał mandat od niemieckiej policji za brak odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Dostał kwitek, mandatu nie zapłacił.

Do tej pory nie otrzymywał żadnych upomnień.

W najbliższym czasie wybiera się do Niemiec i tutaj pytanie:

Czy mandat się przedawnia po jakimś czasie?,

ewentualnie jakie dodatkowe koszta będzie musiał ponieść jeżeli teraz zostanie zatrzymany na terenie DE: sam mandat czy jakieś odsetki?

z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> kolega ma problem:

> w 2006 roku otrzymał mandat od niemieckiej policji za brak odpowiedniej kategorii prawa jazdy.

> Dostał kwitek, mandatu nie zapłacił.

> Do tej pory nie otrzymywał żadnych upomnień.

> W najbliższym czasie wybiera się do Niemiec i tutaj pytanie:

> Czy mandat się przedawnia po jakimś czasie?,

> ewentualnie jakie dodatkowe koszta będzie musiał ponieść jeżeli teraz zostanie zatrzymany na

> terenie DE: sam mandat czy jakieś odsetki?

> z góry dzięki za odpowiedź.

Pytanie nie poowinno byc, czy sie przedawnia tylko czy urzad wzmogl postepowanie urzedowe. Jezeli tak, to przy nastepnej kontroli MOZE byc ZONG.

Szczerze mowiac watpie. W zaleznosci od wykroczenia najpozniej po 6 - ciu miesiacach nastepuje prztedawnienie - pod warunkiem, ze nie poszlo w druga manke biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat 300E, nie miał pieniędzy przy sobie dostał kwitek do zapłaty 14 lub 30 dni.

Od tamtej pory nie był w Niemczech. Mandatu tez już nie ma bo w miedzy czasie gdzieś go zgubił. Nie pamięta również miejsca otrzymania.

Teraz jest problem bo ma jechać ze mną za kilka dni i nie wiadomo czy wcześniej sprawdzać przez ambasadę albo ile gotówki zabrać w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa razy miałem zrobioną fotkę w Niemczech, auto na pl blachach, nigdy nie dostałem żadnego

> mandatu. W międzyczasie miałem kontrole zoll-i i nikt dla mnie tego nie wypomniał.

Wiesz ale fotka a mandat na miejscu to chyba inaczej działa.

Tu mają cie i już, a fota co im z foty jak nie mają Cie w bazie danych no chyba że auto zarejestrowane w DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mandat 300E, nie miał pieniędzy przy sobie dostał kwitek do zapłaty 14 lub 30 dni.

wink.gif

w przypadku kontroli będziemiał kłopot

gdyby miał mandat od ichniejszej straży pożądkowej (taka nasza miejska) było by po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.