Skocz do zawartości

Falowanie obrotów


finalcell

Rekomendowane odpowiedzi

Ręce mi już opadają z asterką, nie mogę sobie poradzić z falującymi obrotami, falują różnie niezależnie od tmp czy sytułacji na przykład po włączeniu ogrzewania spadają do 500 i silnik potrzebuje około 10 wahnięć takich strogich żeby wiarę się ustabilizowało ale nadal wachania +/-50.

Co zrobiłem

- krokowiec czyszczony,wymienny na zamiennik, wymieniony na sprawny ogrinał

- przepustnica wyczyszczona na błysk

- nowe świece

- sprawdzona szczelność dolotu (posikałem cały płynem do czyszczenia tarcz nigdzie obroty nie wzrosły)

- egr czyszczony, zaślepiony

- próbowałem jeździć bez czujnika położenia wałków rozrządu

I co teraz ? myślałem czy to może wydech na przykład przytkany katalizator (mam najechane 130kkm z czego 30kkm na gazie). Spróbuje jeszcze listwe zapłonową podmienić ale to strzał desperata jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Heh dopiero teraz mam czas zająć się z powrotem obrotami bo w między czasie wjechali mi w tyłek i zabaway co nie miara ale do rzeczy.

Silnik do 16XEL, rozrząd jest na bank dobrze ustawiony, sprawdziłem też ładowanie co by alternator wykluczyć stabilne 14,4V jak i jazda bez paska. Nic nie pomogło.

Aktualnie jeżdżę z znamieniem krokowa jest nie najgorzej +/-150 mad.gif. Zaobserwowałem że na pb obroty są stabilniejsze a na lpg dużo gorzej. Według gazownika nic nie można zrobić dopóki na benzynie nie będą stabilne bo na gazie zawsze się to mnoży.

Ale może to jakaś podpowiedź ? A co myślicie o winnym wydechu może katalizator zapchany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.