Skocz do zawartości

[F] Skrzynia F13, dodanie hydraulicznego wysprzęglika.


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,

chodzi mi po głowie dodanie wysprzęglika, bo w serii skrzynia sterowana jest mechanicznie. I tutaj pytanie, czy wystarczy dodać sam wysprzęglik czy trzeba coś więcej wymieniać. W Oplu nie spotkałem dodatkowego zbiorniczka na płyn hamulcowy, więc stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzeba nic więcej dodawać... poza pompą przy pedale sprzęgła.

No to wg mnie, choć moge się mylić to jednak bedzie trochę zabawy z tym, bo tak:

- pompa sprzęgła,

- od niej idą dwa przewody: jeden do wysprzęglika, drugi do zbiorniczka wyrównawczego i tutaj pytanie czy ten przewód wpięty jest w sam zbiorniczek, który biorę z auta, które ma sprzęgło hudrauliczne (zapewne dawcą będzie AG lub VB)? Czy może w pompę hamulcową?

Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A są jakieś różnice w budowie wysprzęglika w Lanosie, myślałem kiedyś o D16...

W astrze z tego co kojarze wysprzeglik jest wewnatrz skrzyni a w lanosie na zewnatrz. Mialem u siebie zakladac hydrauliczny wysprzeglik ale jakos czasu brak, wiec rozeznania nie robilem szczegolowego(tyle co zdjecia w sieci i spojrzenie jak to ma lanos zamontowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup dodatkowy zbiorniczek z Daewoo TACUMA

Ale to w przypadku jakbym skrzynię z Lanosa wkładał, jak na razie chcę to zrobić po "Oplowemu" smile.gif

A zapytam, dlaczego akurat z Tacumy?

Taki dodatkowy zbiorniczek to można by było wykorzystać gdyby ten z AG, VB nie pasował pod pompę hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.