Skocz do zawartości

Umowa k-s auta


chemicq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam szybkie pytanko: czy umowę KS należy osobiście dostarczyć do WK żeby zgłosić sprzedaż, czy można poprosić o to osobę trzecią (nie będącą ani nabywcą ani kupującym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może osoba trzecia - sprawdzone wielokrotnie.

> Oświadczenie o zbyciu (z podpisem zbywcy) + kopia umowy.

czy to oswiadczenie musi miec jakas szczegolna forme i czy musi byc notarialne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam szybkie pytanko: czy umowę KS należy osobiście dostarczyć do WK żeby zgłosić sprzedaż, czy

> można poprosić o to osobę trzecią (nie będącą ani nabywcą ani kupującym)?

Możesz nawet wysłać pocztą. To ma jedynie formę zawiadomienia a niedokonanie tej czynności nie grozi żadnymi sankcjami. Dołączasz kopię umowy K/S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem - odpowiedź - tylko osobiście.

Poszedłem - musiałem pokazać D.O. - sprawdzone zostały dane - ich zgodność. Przy okazji wypełniłem kwit o zbyciu samochodu i jest spokój - od tego momentu kupujący pracuje na swój a nie mój rachunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem - odpowiedź - tylko osobiście.

> Poszedłem - musiałem pokazać D.O. - sprawdzone zostały dane - ich zgodność.

Dobrze, że nie kazali Ci za to zapłacić bo pewnie grzecznie byś posłuchał. zlosnik.gif

O ile pierwsze skwitowałbym uśmiechem to w odpowiedzi na drugie zapytałbym jakim prawem żądają ode mnie okazania dowodu osobistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile pierwsze skwitowałbym uśmiechem to w odpowiedzi na drugie zapytałbym jakim prawem żądają ode

> mnie okazania dowodu osobistego.

no niby tak ale Panie w okienkach wiedzą lepiej - wielokrotnie się o tym przekonałem...taka rzeczywistość. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niby tak ale Panie w okienkach wiedzą lepiej - wielokrotnie się o tym przekonałem...taka

> rzeczywistość.

Tak im się wydaje. I tak długo jak ludzie będą im ulegać to zwyczaj ten się nie zmieni.

Wczoraj np. pani na poczcie nie chciała mi przyjąć listu, bo wyglądał jak paczka. Zgodziła się ze mną, że mieści się w wymiarach, jakie PP wyznaczyła dla listu, ale "Paaaanie, moim zdaniem to jest paczka". Szkoda, że ustąpiła tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze, że nie kazali Ci za to zapłacić bo pewnie grzecznie byś posłuchał.

Też się bardzo cieszę - bo o mało się ze strachu nie popłakałem.

I dziękuję za głęboko merytoryczne pouczenie.

> O ile pierwsze skwitowałbym uśmiechem to w odpowiedzi na drugie zapytałbym jakim prawem żądają ode

> mnie okazania dowodu osobistego.

Wszytko można podciągnąć pod hasło "jaki prawem" . I dlatego tez may to co mamy ogólnie rzecz biorąc.

Jeżeli zechce Ci się kiedyś uzyskać informację po co wymyślono i wprowadzono "zawiadomienie o zbyciu pojazdu" dostępne w wydz. komunikacji - wówczas dotrze do Ciebie po co weryfikowane są dane osobowe osoby zawiadamiającej o zbyciu pojazdu - ale nie zamierzam Ci tego tłumaczyć - szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli zechce Ci się kiedyś uzyskać informację po co wymyślono i wprowadzono "zawiadomienie o

> zbyciu pojazdu" dostępne w wydz. komunikacji - wówczas dotrze do Ciebie po co weryfikowane są

> dane osobowe osoby zawiadamiającej o zbyciu pojazdu - ale nie zamierzam Ci tego tłumaczyć -

> szkoda czasu.

Wytłumacz. blagam.gif

Co kogo interesuje tożsamość składającego zawiadomienie? Ważna jest treść umowy. Jaką pewność ma urzędnik legitymujący Cię, że umowy nie napisałeś sam, bez udziału drugiej strony?

Przemądrzała babka w okienku urzędu NIE MA PRAWA żądać od Ciebie okazania dowodu. Zresztą zawiadamiając o zbyciu działasz wyłącznie w swoim interesie. Wydziału Komunikacji to w zasadzie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.