Skocz do zawartości

wyciek oleju


rykfor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam mały problem przedwczoraj przy paru stopniach na minusie odpaliłem autko i pojechałem na zakupy, po drodze na wolnych obrotach mignęła kontrolka od oleju. Po sprawdzeniu stanu okazało się , że brakuje oleju - dolałem to co miałem i pokazało ledwo co minimum. Po powrocie sprawdzenie stanu i znowu brak oleju a dodatkowo chłodnica, kolektor wydechowy w oleju. A i po uruchomieniu autko wpadło w dziwny rezonans. Wczoraj podjechałem do kolegi do garażu i tak okolice filtra oleju całe w oleju (filtr dokręcony), mokro również pod kolektorem wydechowym, turbina też częściowo mokra. Żadnego wycieku nie widać , ale jak postał troszkę w garażu to zmieniła się praca silnika - pracuje normalnie drgania ustały. Coś zamarzło ? Ktoś może wie co mogło puścić olej? I jeszcze jedno pytanie ktoś ma może schemat sterowania turbiną w CF-3? Bo jakoś w eperze nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam , mam mały problem przedwczoraj przy paru stopniach na minusie odpaliłem autko i pojechałem

> na zakupy, po drodze na wolnych obrotach mignęła kontrolka od oleju. Po sprawdzeniu stanu

> okazało się , że brakuje oleju - dolałem to co miałem i pokazało ledwo co minimum. Po powrocie

> sprawdzenie stanu i znowu brak oleju a dodatkowo chłodnica, kolektor wydechowy w oleju. A i po

> uruchomieniu autko wpadło w dziwny rezonans. Wczoraj podjechałem do kolegi do garażu i tak

> okolice filtra oleju całe w oleju (filtr dokręcony), mokro również pod kolektorem wydechowym,

> turbina też częściowo mokra. Żadnego wycieku nie widać , ale jak postał troszkę w garażu to

> zmieniła się praca silnika - pracuje normalnie drgania ustały. Coś zamarzło ? Ktoś może wie co

> mogło puścić olej? I jeszcze jedno pytanie ktoś ma może schemat sterowania turbiną w CF-3? Bo

> jakoś w eperze nie mogę znaleźć.

Odma zamarzła i wywaliło olej korkiem od głowicy, na 99%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mniej więcej w którym miejscu odma lubi zamarzać ? Po postoju w garażu nie widać wycieków, chociaż pojeździłem troszkę na wyższych obrotach i oleju nie ubywało. Można tak jeszcze troszkę pojeździć czy to pilna robota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.