Skocz do zawartości

kampania serwisowa Aveo T-300


kondziek

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos cos slyszal o kampani serwisowej OSB12-05-005 ?

wczoraj zadzwonili do mnie z serwisu z pytaniem kiedy moge przyjechac do nich,

wiec w drodze powrotnej z pracy podjechalem

powiedzieli ze rozchodzi sie o oprogramowanie nadwozia - sterowanie swiatlami

podobno musieli zrobic jakis test i wgrac nowy soft ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ktos cos slyszal o kampani serwisowej OSB12-05-005 ?

> wczoraj zadzwonili do mnie z serwisu z pytaniem kiedy moge przyjechac do nich,

> wiec w drodze powrotnej z pracy podjechalem

> powiedzieli ze rozchodzi sie o oprogramowanie nadwozia - sterowanie swiatlami

> podobno musieli zrobic jakis test i wgrac nowy soft ...

Chyba chodzi o zapalanie sie świateł w nocy i rozładowywanie akumulatora - błąd w programie to samo było w Insigni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ktos cos slyszal o kampani serwisowej OSB12-05-005 ?

> wczoraj zadzwonili do mnie z serwisu z pytaniem kiedy moge przyjechac do nich,

> wiec w drodze powrotnej z pracy podjechalem

> powiedzieli ze rozchodzi sie o oprogramowanie nadwozia - sterowanie swiatlami

> podobno musieli zrobic jakis test i wgrac nowy soft ...

Już wyjaśniam;)

Chodzi o to, że według jakiejś tam ustawy światła dzienne realizowane przez światła mijania muszą się świecić razem ze światłami pozycyjnymi i podświetleniem tablicy rejestracyjnej. Jak pewnie zauważyłeś w Aveo jest inaczej i stąd ta kampania. Całość sprowadza się do przeprogramowania modułu BCM (moduł nadwozia) i trwa 20 minut. Niestety efektem przeprogramowania jest świecenie się tylnych pozycji przy światłach dziennych, ale co zrobić, jeżeli przepisy tak stanowią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już wyjaśniam;)

> Chodzi o to, że według jakiejś tam ustawy światła dzienne realizowane przez światła mijania muszą

> się świecić razem ze światłami pozycyjnymi i podświetleniem tablicy rejestracyjnej. Jak pewnie

> zauważyłeś w Aveo jest inaczej i stąd ta kampania. Całość sprowadza się do przeprogramowania

> modułu BCM (moduł nadwozia) i trwa 20 minut. Niestety efektem przeprogramowania jest świecenie

> się tylnych pozycji przy światłach dziennych, ale co zrobić, jeżeli przepisy tak stanowią...

No to ja bym nie jechał, bo ktos chyba ustaw nie czyta. Nowa pozwala na swicenie tylko przednich bez tylnych i tablicy rejestracyjnej. Nie chce mi sie szukac tej ustawy ale sie klocilem z GM w tej sprawie i w koncu powiedzieli ze maja tak zaprogramowane i juz.

Mam:

Gdyż

rozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja 2010 r. opublikowane w

Dzienniku Ustaw z 20 maja, zmieniło obowiązujące przepisy przed tym okresem

nakazujący poruszania się także podczas dnia z zapalonymi światłami

przednimi i tylnymi, dostosowując je do europejskich norm prawnych, a wiec

światła do jazdy dziennej mogą być używane bez użycia świateł tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ja bym nie jechał, bo ktos chyba ustaw nie czyta. Nowa pozwala na swicenie tylko przednich

> bez tylnych i tablicy rejestracyjnej.

Nawet bez czytania ustawy wystarczy rozejrzeć się trochę dookoła po nowych samochodach i wiadomo jak ma działać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ja bym nie jechał, bo ktos chyba ustaw nie czyta. Nowa pozwala na swicenie tylko przednich

> bez tylnych i tablicy rejestracyjnej. Nie chce mi sie szukac tej ustawy ale sie klocilem z GM

Ale to jest bardzo dobra wiadomosc. Dorwij kogos ze skanerem i przeprogramuj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to jest bardzo dobra wiadomosc. Dorwij kogos ze skanerem i przeprogramuj

Stawiam dobre flaszke za zrobienie tego. Nawet moi koledzy z ASO w Katowicach nie umieli tego zrobic, a za pomylki w manualu i komunikacji z CAC mam za to zestaw glosnomowiacy gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już wyjaśniam;)

> Chodzi o to, że według jakiejś tam ustawy światła dzienne realizowane przez światła mijania muszą

> się świecić razem ze światłami pozycyjnymi i podświetleniem tablicy rejestracyjnej. Jak pewnie

> zauważyłeś w Aveo jest inaczej i stąd ta kampania. Całość sprowadza się do przeprogramowania

> modułu BCM (moduł nadwozia) i trwa 20 minut. Niestety efektem przeprogramowania jest świecenie

> się tylnych pozycji przy światłach dziennych, ale co zrobić, jeżeli przepisy tak stanowią...

w weekend zauwazylem ze nawet kontrolki od swiatel dziennych

i od tylnych swiatel swieca razem - to mogli sobie akurat darowac, wystarczylaby jedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

i chyba nastepna kampania serwisowa ...

wczoraj dzwonili z serwisu ze jeszcze raz musza wymienic laczniki stabilizatora, rozkaz GM yikes.gif /byly wymieniane po 11tys km po moim zgloszeniu ze stukaja/

zbliza sie przeglad po 30tys km /mam 29,5tys km/ to umowilem sie przy okazji na te laczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i chyba nastepna kampania serwisowa ...

> wczoraj dzwonili z serwisu ze jeszcze raz musza wymienic laczniki stabilizatora, rozkaz GM /byly

> wymieniane po 11tys km po moim zgloszeniu ze stukaja/

> zbliza sie przeglad po 30tys km /mam 29,5tys km/ to umowilem sie przy okazji na te laczniki

przeprogramowanie swiatel, laczniki stabilizatora, mi po 1100km padla sonda lambda, czuje ze z T300 moze byc cienko po paru latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeprogramowanie swiatel, laczniki stabilizatora, mi po 1100km padla sonda lambda, czuje ze z T300

> moze byc cienko po paru latach

co do usterkowosci tego modelu nie moge narzekac, jak dotad znany jest wszystkim problem z tymi lacznikami

mam prawie 30tys km , przez rok i 2 miesiace, i nie mam problemow z sada lambda

auto nie sprawia zadnych problemow eksploatacyjnych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.