Skocz do zawartości

Problem z nieszczelną chłodnicą


Marcars

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Bawarczyków:)

Problem mam straszny ze swoją Bunią...

Miałem odwieczny problem z zapowietrzaniem się układu. Dzisiaj poszło na całego i cały czas parowało mi spod maski. Szczęśliwie dojechałem do domu i postanowiłem sprawdzić co jest nie tak z tą chłodnicą. Odkręciłem wentylator chłodnicy żeby lepiej zlokalizować nieszczelność a moim oczom ukazało się to

285775122-IMAG0004.jpg

Sprawdzając dalej znalazłem jeszcze to

285775122-IMAG0006.jpg

ewidentne pęknięcie z którym chyba nie za wiele się da zrobić i wydaje mi się że jedynym ratunkiem jest wymiana chłodnicy na nową....

Lecz zanim to uczynię proszę was o wypowiedź, Być może już się z tym spotkaliście i może jest jakiś domowy sposób aby to jakoś naprawić prowizorycznie:)

post-41640-14352515627659_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest po lewej stronie patrząc od zewnątrz?

Wymień chłodnicę. Skoro już płyn spuściłeś i wymontowałeś starą to nie dawaj sobie tej samej roboty 2x. Najtańsze zamienniki po 150zł, remont głowicy troszkę drożej. Nie ma co kombinować. Ciężko skleić te plastiki czymkolwiek a i tak nie masz pewności czy się za jakiś czas znowu nie rozszczelni.

edit:

sprawdź jeszcze miejsca montażu chłodnicy i czy przypadkiem coś nie jest tam za ciasno spasowane. Bo mi to wygląda na pęknięcie związane z naprężeniami przy ogrzewaniu/chłodzeniu elementu.

Edit 2

już widzę, że to po prawej, przy zbiorniku wyrównawczym. Ten element jest na stałe z chłodnicą. Kup nową/używaną jak tam wolisz. Zostaw sobie wszystki korki, uszczelki, zbiorniczek, etc. Są warte tyle co nowa chłodnica w sumie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest po lewej stronie patrząc od zewnątrz?

> Wymień chłodnicę. Skoro już płyn spuściłeś i wymontowałeś starą to nie dawaj sobie tej samej roboty

> 2x. Najtańsze zamienniki po 150zł, remont głowicy troszkę drożej. Nie ma co kombinować. Ciężko

> skleić te plastiki czymkolwiek a i tak nie masz pewności czy się za jakiś czas znowu nie

> rozszczelni.

> edit:

> sprawdź jeszcze miejsca montażu chłodnicy i czy przypadkiem coś nie jest tam za ciasno spasowane.

> Bo mi to wygląda na pęknięcie związane z naprężeniami przy ogrzewaniu/chłodzeniu elementu.

> Edit 2

> już widzę, że to po prawej, przy zbiorniku wyrównawczym. Ten element jest na stałe z chłodnicą. Kup

> nową/używaną jak tam wolisz. Zostaw sobie wszystki korki, uszczelki, zbiorniczek, etc. Są

> warte tyle co nowa chłodnica w sumie

ok dzięki. właśnie się już rozglądam za nową żeby jutro kupić i od razu zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pękła dokładnie w tym samym miejscu, skleiłem naprawdę mocnym dwu składnikowym klejem z wyższej półki... rozszczelniła się i tak, także kup sobie zamiennik i będziesz miał spokój na lata. Lepiej wydać te 150-200zł i jeździć spokojnie niż martwić się przez cały czas bo nie wiadomo, kiedy i gdzie to znowu popuści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi pękła dokładnie w tym samym miejscu, skleiłem naprawdę mocnym dwu składnikowym klejem z wyższej

> półki... rozszczelniła się i tak, także kup sobie zamiennik i będziesz miał spokój na lata.

> Lepiej wydać te 150-200zł i jeździć spokojnie niż martwić się przez cały czas bo nie wiadomo,

> kiedy i gdzie to znowu popuści...

cudem udało mi się kupić zamiennik w sobotę. Dzisiaj zamontowałem i okazało się że jest uszkodzona, nieszczelna. No myślałem że szlak mnie trafi!!!

Nowa chłodnica i do bani teraz muszę jechać ją wymienić i znowu kolejny dzień zmarnowany na wymianie chłodnicy.

Na zdjęciu poniżej jest pokazane uszkodzenie nowej chłodnicy. Leje się z tego miejsca płyn przy próbie odpowietrzania

285779399-IMAG0007.jpg

Nie zauważyłem tego uszkodzenia przy kupnie. Więc moja rada jest obejrzyj dokładnie 5 razy nową chłodnicę zanim ją kupisz:)

post-41640-14352515635312_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.