Skocz do zawartości

zapalił się Check


technix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, wsiadam rano do autka, opalam , otwieram bramę, jadę. Po chwili jestem na szosie i jadę sobie 90-100 km/h. Przejechałem 10km i nagle opadł mi prędkościomierz ze 100 na 20 (czyli 0) - walenie w licznik nie pomaga, no nic dalej jadę ale po ok. 2 minutach zapala się kontrolka wtrysku sciana.gif no nic jadę dalej, dojeżdzam do świateł wrzucam luz i silnik ma 300rpm boje_sie.gif pzełączam na bene to samo. Jakoś dojechałem do pracy, zgasiłem, zaglądam pod maskę (myślałem że spadł jakiś wężyk czy coś), ale nie. Wsiadam, odpalam i CHODZI NORMALNIE hmm.gif. I teraz nasuwa się pytanie a właściwie dwa:

1. czemu nagle pad.gifprędkościomierz

2. czy a jeśli tak to co ma wspólnego uszkodzony prędkościomierz z zapaleniem się CHECK ENGINE niewiem.gif

pacjent to Asterka F '94 rok z C16SE.

Bardzo proszę Was o wszelkie porady bo to jest mój jedyny możliwy środek transportu do pracy (20km za miastem) i musi jeździć codziennie chociaż do maj/czerwiec - wtedy chcę kupić drugie autko (dwa naraz nigdy nie padną) a że pracuje w serwisie to muszę dojechać na awarię beksa.gif

POMOCY 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kolega wyżej napisał

> Sprawdź i ewentualnie wymień na nową koszt linki ok 30 zł

No już znalazłem w szukajce podobny wątek.

A czy do Astry F z C16SE jest jakaś inna linka czy wszstkie są takie same - bo jak kupowałem linkę sprzęgła to dali niby dobrą, później z braku czasu rzuciłem ją gdzieś w kąt (w międzyczasie paragon zrobił 30.GIF i jak chciałem wymienić to się okazało, że mocowanie jest inne i do dziś siedzi tam ta stara linka old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki prędkościomierza są takie same dla każdej wersji silnikowej AF, linki sprzęgła już nie, ale w tym wypadku rozgraniczenie zależy od rocznika wyprodukowania pojazdu (dwa typy zakończeń linki od strony kabiny).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie podpowiada, że lepiej kupić na szrocie oryginalną używkę niż zamiennik w sklepie. Zamienniki lubią terkotać po pewnym czasie.

Gorzej, jak trafisz na szrocie używkę zamiennik zlosnik.gif No, ale oczy masz wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doświadczenie podpowiada, że lepiej kupić na szrocie oryginalną używkę niż zamiennik w sklepie.

> Zamienniki lubią terkotać po pewnym czasie.

> Gorzej, jak trafisz na szrocie używkę zamiennik No, ale oczy masz

> Pozdroofka

No wczoraj właśnie kupiłem używkę (przeczytałem wszystko co na ten temat w necie i w szukajce) ALE dalej nie działa sciana.gif

Linka ta "nowa" sprawna bo kręciłem jednym końcem a drugi też się kręcił (a w mojej uszkodzonej nie kręcił się), ale albo coś sknociłem przy montażu albo nie wiem co jest bo tak, niedość że licznik dalej nie działa to teraz jak jadę to słyszę terkotanie wzrastające wraz z prędkością pojazdu ale czy możliwe jest że jak linka zapieła mi się do licznika to później sama się odpieła przy montażu licznika niewiem.gif

ALE najgorsze jest to że teraz nie działa mi kontrolka ładowania, wogóle się nie świeci, ani po przekręceniu zapłonu, ani jak gaszę auto - ale tylko ona, cała reszta działa niewiem.gifwięc to chyba nie bezpiecznik. Proszę PORATUJCIE mnie blagam.gifchaja.gif.

A nie można np. tego jakiegoś Czujnika Przebytej Drogi zmostkować czy coś, żeby chociaż nie gasł sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę PORATUJCIE mnie .

ja jak wymieniam linkę licznika to wymieniam tylko samą linkę bez wymiany obudowy- zostawiam stara i nie mam zadnych problemów z drganiem, hałasem itd.

co do samego działania linki to moze wyrobiło się mocowanie linki w skrzyni - chyba jest plastikowe i jak stara nie kreciła się to mogło zrobić z niego okrag

co do kontrolki to moze żarówka sie spaliła, może odkręciła sie od ścieżki, może spaliłeś ścieżkę - wyjmij zegary to zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Linki prędkościomierza są takie same dla każdej wersji silnikowej AF,

podepnę się pod temat wink.gif

własnie szukałem takiej informacji zarówno w GM jak i ASO ale nikt mi nie udzielił konkretnej odpowiedzi

wg powyższego mam rozumieć, że końcówka linki jaka jest u mnie podejdzie do "wyjścia" na każdym liczniku bez wzgledu czy bedzie on z licznika z diesla isuzu czy nawet benzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jak wymieniam linkę licznika to wymieniam tylko samą linkę >bez wymiany obudowy- zostawiam stara

moim zdaniem jest to nie wykonalne, nawet tej pękniętej linki nie dało się wyciągnąć

> i nie mam zadnych problemów z drganiem, hałasem itd.

> co do samego działania linki to moze wyrobiło się mocowanie linki w skrzyni - chyba jest plastikowe

> i jak stara nie kreciła się to mogło zrobić z niego okrag

Jak może zrobić okrąg skoro kręci się wówczas bez żadnych oporów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem jest to nie wykonalne, nawet tej pękniętej linki nie dało się wyciągnąć

ja tylko ci opisałem swój sposób, każdy przypadek jest inny

> Jak może zrobić okrąg skoro kręci się wówczas bez żadnych oporów?

źle zrozumiałem objaw wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> źle zrozumiałem objaw

Spoko

I tak jestem wdzięczny za pomoc 20.GIF

Jak pękła ta linka to pół biedy ale jak się wtedy zapalił po chwili ten Check to się trochę strachu najadłem (że będę musiał rowerem 20km zaginać do roboty). Ale tak ogólnie to Asterka to świetne autko (od maja 2011 zrobiłem już 30kkm a wymieniłem tylko termostat, sworzeń wachacza i łącznik stabilizatora), także go serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.