Skocz do zawartości

[G] Y17DT Dziwne wskazania poziomu oleju.


fender

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z moją astrą. Na zimnym silniku, po nocy poziom oleju jest zaskakująco wysoki! Pokazuje nawet kilka (4-5cm) ponad max. Po rozgrzaniu i odczekaniu ok. 15 min poziom jest w granicach normy. Również na zimnym, po wytarciu miarki i włożeniu jej z powrotem, bagnet jest cały uwalany w oleju i trudno jest określić poziom (wygląda to tak jakby ktoś rozsmarował olej po całym bagnecie.. nie widać wyraźnie gdzie się kończy lustro oleju).

Silnik pracuje normalnie, nie kopci... ale co jakiś czas potrafi mi ubyć litr płynu chłodniczego! Auto było u mechanika - sprawdzano szczelność chłodnicy oleju, mechanik stwierdził też, że uszczelka pod głowicą raczej jest w porządku (nie zdejmował głowicy), olej też wygląda na czysty i nie wykazuje objawów mieszania płynu z olejem..

Najbardziej mnie martwią te wskazania poziomu oleju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju sprawdza się zawsze 5 minut po wyłączeniu silnika nagrzanego do normalnej temperatury pracy, więc nie szukałbym na siłę problemu. Płyn chłodniczy znika w 99% silników 1.7 DTI, więc również byłbym o to spokojny, no chyba że ubytki są częste i pojawia się masło w oleju oraz dymienie na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poziom oleju sprawdza się zawsze 5 minut po wyłączeniu silnika nagrzanego do normalnej temperatury

> pracy, więc nie szukałbym na siłę problemu. Płyn chłodniczy znika w 99% silników 1.7 DTI, więc

> również byłbym o to spokojny, no chyba że ubytki są częste i pojawia się masło w oleju oraz

> dymienie na biało.

No na ciepłym silniku poziom jest ok. Płyn ginie raptownie. Nie zauważyłem żeby ubywał stopniowo.. sprawdzam co jakiś czas i wydaje się być OK, ale codziennie nie sprawdzam. Dajmy na to po tygodniu patrzę i brakuje litra icon_eek.gif Już dwa razy dolewałem.

Jak mówiłem, problemów z dymieniem nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.