Skocz do zawartości

[H] Błąd P0108 i przechodzi w tryb awaryjny - Z13DTH


ver8

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem bo jak wyprzedzam to przy około 2500 obrotów wyczuwalne jest lekkie szarpnięcie i pojawia się błąd P0108 - Wysokie ciśnienie doładowania. Auto chyba przechodzi w tryb awaryjny bo później bardzo wolno przyspiesza powyżej 2000 obrotów (prawie w ogóle). Jak zgaszę silnik to wszystko wraca do normy. Problem nie pojawia się za każdym razem kiedy przyśpieszam, tylko tak raz dziennie.

Inne opisy tego błędu to:

P0108 Czujnik ciśnienia absol. kolektora/ciśnienia atmosferycznego - wysoki sygnał wejściowy

P0108 Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP

Z doświadczenia wiem, że wcale nie musi chodzić o czujnik doładowania, który jest w kolektorze ssącym.

Może on jest ok i turbina rzeczywiście daje za duże ciśnienie (zapieczone kierownice, coś nie tak z zaworem turbiny N75, nieszczelne podciśnienie)?

Pacjent: Astra H, 2006r, 1.3 CDTI, kod silnika: Z13DTH

Będe wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam sobie odpowiedziałeś . Jeśli masz diagnoskop to podpinka i obserwujesz ciśnienie. Jeśli nie,

> sprawdź czy siłownik kierownic turbiny chodzi płynnie.

Tak jak podejrzewałem winowajcą było podciśnienie a dokładnie przetarła się rurka między zaworem turbiny a taką plastikową puszką co jest za silnikiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.