Skocz do zawartości

Opona Michelin problem z ustaleniem daty produkcji


volk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie. Jest opona Michelin pt. RADIAL X CLASSIC i mam problem z ustaleniem daty jej produkcji. Nigdzie niema śladu ani po oznaczeniu (DOT) ani po ciągu cyfr mogących sugerować w/w datę produkcji. Na oponie udało mi się zidentyfikować wszystkie oznaczenia oprócz tego: HM 566 06-2709-01. Czy może tu być zawarta informacja o dacie produkcji opony? Co może oznaczać brak umieszczenia tej daty na oponie?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pytanie jak w temacie. Jest opona Michelin pt. RADIAL X CLASSIC i mam problem z ustaleniem daty jej

> produkcji. Nigdzie niema śladu ani po oznaczeniu (DOT) ani po ciągu cyfr mogących sugerować

> w/w datę produkcji. Na oponie udało mi się zidentyfikować wszystkie oznaczenia oprócz tego:

> HM 566 06-2709-01. Czy może tu być zawarta informacja o dacie produkcji opony? Co może

> oznaczać brak umieszczenia tej daty na oponie?

> Pzdr.

Michelin twierdzi na swojej stronie, że jego opony posiadają oznaczenie "DOT xxxx yyyy zzzz" gdzie zzzz to właśnie okres produkcji opony. Poszukaj jeszcze raz po obu stronach (tylko z jednej jest). Ja też kiedyś nie mogłem znaleźć dopóki ktoś mi palcem nie pokazał waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegą za porady i pomysły. Fakt, że lokalizacji oznaczeń na wewnętrznej stronie opony nie brałem w ogóle pod uwagę. Jeżeli piszecie że data musi być to ją znajdę, tylko widzę że będę się musiał mocniej przyłożyć do poszukiwań.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 27 tydzień rok 2009

Zgadza się, tak można byłoby zinterpretować ten ciąg znaków, ale na oponie jest wytłoczona kombinacja: HM 566 06-2709-01 która nijak sie ma do przyjętego systemu oznaczeń: DOT xxxx yyyy zzzz.

285845259-HM56606-2709-01.jpg

P.S.

1. Obejrzałem wewnętrzną stronę opony na tyle na ile pozwoliły warunki na parkingu i faktycznie jest tam sporo oznaczeń, ale bez kanału to ciężko jest tam cokolwiek dokładnie namierzyć.

2. Przy okazji oględzin znalazłem dodatkowe oznaczenia wewnątrz bieżnika? (od wewnętrznej strony bieżnika) zaczynające się podajże od liter ABS i kilku innych znaków. Czy możliwe że data produkcji może być umieszczona wewnątrz bieżnika?

post-87109-14352515922503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaków. Czy możliwe że data produkcji może być umieszczona wewnątrz bieżnika?

Masz na myśli w środku w oponie? biglaugh.gif Nieeee grinser006.gif

Jeśli chodzi ci o ścianę opony od strony podwozia to jak najbardziej. DOT umieszczany jest tylko z jednej strony i czy się znajdzie na zewnątrz czy pod samochodem zależy tylko od tego jak oponę na felgę naciągniesz. Opona kierunkowa założona z lewej strony będzie miała oznaczenie np. na zewnątrz ale z prawej już w środku. Opona zwykła zupełnie dowolnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.