Skocz do zawartości

Cieżko odpala.


siwy250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoją Asterką mianowicie czasami trzeba kręcić ok 30 sek żeby odpaliła przeważnie dzieję się to na ciepłym silniku albo jak zgaszę auto i za chwilkę chcę odpalić to wtedy trzeba długo kręcić ale nie ma na to reguły. Raz jest dobrze zaraz źle co może być tego przyczyną ? Przewody i świecę wczoraj wymieniłem dalej to samo.Kopułkę wymieniłem. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić liczę na Waszą pomoc smile.gif

Drugi problem dotyczy Car Audio a mianowicie wzmacniacza czasami jak słucham np na 20 to wzmacniacz włącza się i wyłącza a jak już zmniejszę do 18 to jest ok ale wcześniej nie było z tym problemu. Coś nie łączy ? Czy końcówka mocy pada ? Bo czasami jest ok i długo może grać na 20.

Silnik do C14NZ z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod pytanie. Objawy identyczne, z tym że w 1.7 CDTI. Sterownik pompy mówi papa? Czy gdzie indziej szukać przyczyny?

Kilku mechaników oglądało i żaden nie wie co jest przyczyną:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to dzieję się również na PB

Chodzi o to ze zawor na parowniku moze nietrzymac. Po krotkim postoju gaz nie zdazy sie ulotnic i w momencie odpalania masz nadmiar paliwa i efekt zalewania swiec. Dlatego trzeba dluzej krecic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak zakręcę zawór i będzie ok to wtedy co mam sprawdzać ? Wymienić zawór ?

Odpal, przełącz na gaz, rozgrzej silnik (albo pojedź gdzieś), zakręć zawór i poczekaj aż silnik zgaśnie z powodu braku dopływu gazu. Potem spróbuj odpalić na benzynie.

Jeśli to faktycznie zawór to nie jest drogi i można wymienić.

Możesz sprawdzić też opór czujnika temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpal, przełącz na gaz, rozgrzej silnik (albo pojedź gdzieś), zakręć zawór i poczekaj aż silnik

> zgaśnie z powodu braku dopływu gazu. Potem spróbuj odpalić na benzynie.

> Jeśli to faktycznie zawór to nie jest drogi i można wymienić.

> Możesz sprawdzić też opór czujnika temperatury.

Czujnik temperatury już zmieniałem kilka razy więc raczej to on odpada.ok sprawdzę ten zawór rozumiem że on znajduję się gdzieś orzy butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.