Skocz do zawartości

Interfejs z kabla od telefonu i kilka ustawień


mruz12

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zamierzam zrobić sobie interfejs do Bingo S na USB. Czy zwykły kabel CA-101 od Noki da radę? Niestety nie mogę znaleźć nigdzie o nim informacji a też nie chcę niepotrzebnie go ciąć. Przykład

Kolejna rzecz to czy jest możliwość uruchamiania silnika na gazie? Mam centralkę z tego okresu kiedy nie było takiej możliwości ale może da się zaktualizować oprogramowanie. A jeśli nie da się odpalać na gazie to do jakiej minimalnej temperatury przełączania na gaz mogę zjechać? Czytałem różne wersje, niektórzy pisali o 35*C ale też byli tacy co mieli ustawione na 10-15*C.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Zamierzam zrobić sobie interfejs do Bingo S na USB. Czy zwykły kabel CA-101 od Noki da radę? ...

Chciałbym tylko przestrzec, że różnie może być. Mój kabel od samsunga działa znakomicie ze stagiem 200/300/300+, ale nie działa ze stagiem 50/100/XL frown.gif

Tak na prawdę musi się wypowiedzieć osoba, która zrobiła dokładnie to co Ty chcesz - taki sam kabel i taka sama instalacja lpg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy program do bingo kupi taki kabel USB? Nawet jak w windzie to bedzie widziane jako COMx....

Jak mialem lapsa z USB (tylko) to kupilem przejsciowke usb-com (czyli gniazdo db9, ktore podlaczalo sie do kompa przez usb). Winda widziala toto jako COMx.

Program do bingo s4 za kija nie chcial sie polaczyc ze sterownikiem lpg w aucie. Oczywiscie na prawdziwym zlaczu szeregowym (nie-usbowym) chodzilo pieknie wszystko.

Ja zrobilem kabelek wg tego schematu:

http://www.jakzrobic.info/jz217_jak-wyko...amochodzie.html

Swego czasu mialem calkiem wylaczone sprawdzanie temperatury przy przelaczaniu na gaz. Nic sie nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie czy program do bingo kupi taki kabel USB? Nawet jak w windzie to bedzie widziane jako COMx....

W windzie COMx nie zawsza ma przydzielone przerwanie (IRQ). Prawdopodobnie program z którym to nie działało wymagał takiego przerwania. Zależy to indywidualnie od oprogramowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzam zrobić sobie interfejs do Bingo S na USB. Czy zwykły kabel CA-101 od Noki da radę?

Nie da rady. Potrzebny jest kontroler USB-to-Serial, a ten kabel od Nokii to jest zwyczajne USB to USB. Kabel do Bingo na USB melduje się w komputerze jako Profilic USB-to-Serial Comm Port. No i jeszcze sterowniki do tego są konieczne.

> Kolejna rzecz to czy jest możliwość uruchamiania silnika na gazie?

Nie da się.

> Czytałem różne wersje, niektórzy pisali o 35*C ale też byli tacy co mieli ustawione na

> 10-15*C.

Miałem 10, a teraz mam 14 bo zimą gasł po przejściu na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Miałem 10, a teraz mam 14 bo zimą gasł po przejściu na zimnym silniku.

Przy instalacji mieszalnikowej można spokojnie odpalać na lpg- kwestia wydajności reduktora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie da rady. Potrzebny jest kontroler USB-to-Serial, a ten kabel od Nokii to jest zwyczajne USB to

> USB. Kabel do Bingo na USB melduje się w komputerze jako Profilic USB-to-Serial Comm Port. No

> i jeszcze sterowniki do tego są konieczne.

Mialem wlasnie taki.

Program do bingo nie chcial polaczyc sie ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy instalacji mieszalnikowej można spokojnie odpalać na lpg- kwestia wydajności reduktora...

Jest jeszcze kwestia sterownika. Doczytałem (i to w postach z 2005 roku z AK) że od 06.2005 Bingo ma opcję awaryjnego odpalania na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja instalacja była zakładana przed tą zmianą dlatego zastanawia mnie czy da się ją jakoś zaktualizować. Jednak najpierw chciałbym jakoś zbudować sobie ten kabel. Znalazłem dzisiaj kabel rs232 (męsko/żeński) i one podobno potrafią to ogarnąć. Możecie to potwierdzić? Jeśli tak to są 2 sprawy:

1. W laptopie mam wyjście na monitor, gdybym go tam podpiął to zadziałałby jako wejście sygnału od sterownika?

2. Jeśli nie to czy "przepuszczając" sygnał przez ten kabel mogę pod odpowiednie styki przylutować zwykły kabel usb?

Z góry przepraszam, że Was tak męczę bo mógłbym kupić gotowy kabel (35zł z przesyłką z Allegro) ale chcę mieć satysfakcję z zaoszczędzonych kilku złotych i własnoręcznie zrobionego interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moja instalacja była zakładana przed tą zmianą dlatego zastanawia mnie czy da się ją jakoś

> zaktualizować.

Raczej trudne, trzeba by mieć nowszy firmware i programator do EPROMA-a jakiegoś.

> Znalazłem dzisiaj

> kabel rs232 (męsko/żeński) i one podobno potrafią to ogarnąć. Możecie to potwierdzić?

To tylko kabel.

> 1. W laptopie mam wyjście na monitor, gdybym go tam podpiął to zadziałałby jako wejście sygnału od

> sterownika?

Nie.

> 2. Jeśli nie to czy "przepuszczając" sygnał przez ten kabel mogę pod odpowiednie styki przylutować

> zwykły kabel usb?

Nie.

Poczytaj np. na Elektrodzie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.