Skocz do zawartości

Cee'd po FL - przednie lampy


skrot

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wymieniałem żarówkę w mijania (temat na osobny wątek zlosnik.gif ) i zauważyłem pewną różnicę pomiędzy lampami. Otóż do lewego reflektora dochodzą dwie wiązki elektryczne zakończone złączkami, tj. wiązka do zasilania żarówek i wiązka do regulacji wysokości reflektora. Natomiast do prawego reflektora biegną cztery wiązki, dwie tak jak w lewym oraz dwie cienkie dochodzące do "czegoś" umieszczonego na reflektorze icon_rolleyes.gif Ktoś może wie, co to za dodatkowy wynalazek jest na prawej lampie i do czego te kable hmm.gif

PS.

Cyknę fotki komórką i wrzucę wieczorem, chyba że ktoś coś podpowie wcześniej... zlosnik.gif

EDIT

Wrzucam fotki skromny.gif Sorry za jakość, ale robione starą Nokią w kiepskim świetle zlosnik.gif

1. Lampa lewa bez tego "czegoś" ok.gif

285882585-Zdj%EAcie045m.jpg

2. Lampa prawa z tym "czymś" ok.gif

285882585-Zdj%EAcie054m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt nic Zapytałbym na forum Ceed'a, ale padło i nie wstaje od kilku dni

A to nie jest po prostu kabelek idący od wtyczki gdzieś do lampy? Ewentualnie może to być przerzucenie wiązki na drugą stronę auta - jeżeli np. postojówki są na jednym bezpieczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie jest tak że obowiązkowo zawsze postojówki są na osobnych bezpiecznikach zaleznie od strony -

> osobno lewe i prawe?

Od lat tak się robi we wszystkich samochodach, w Ceedzie też tak jest.

Nie chce mi się szukać w schematach czy bezpieczniki są na światła pozycyjne

po lewej i prawej czy po przekątnej - to częściej spotykane rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.