Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna w C-Max


karax

Rekomendowane odpowiedzi

warto, nie warto?

jakie są opinie o tych skrzyniach?

na WIKI jest napisane, że wychodziła skrzynia 4 oraz 6 przełożeń

to było zależne od silnika czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.0tdci mialy fajna skrzynie cos jak vwowskie dsg. reszta miala klasyczny automat 4 biegowy - ani

> to trwale, ani ladnie nie chodzi.

no to teraz pytanie jak to jest, że niektóre sztuki 1.8 reklamowane są jako 6spd automat

a diesla nie chcę, za młody na diesla jeszcze jestem skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie słyszałem, żeby powershifta wsadzali do innych silników - ale u nas 1.8 nie byl zbyt popularny,

> wiec moge sie mylic.

a czy ta skrzynie czwórka ma możliwość manualnej zmiany przełożeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Jedynie co to jest wybór czy ma pracować tylko na 1-szym biegu lub 1 i 2-im. Czyli P, R, N, D,

> 1, 2.

a tutaj:

C22545914_6.jpg

i tutaj:

C23710884_6.jpg

pierwszy to 1.8, drugi 2.0

edit:

jeszcze tutaj:

C23560749_7.jpg

ten ostatni to 1.6 tdci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać M + - więc można zmieniać manualnie, ale ile jest biegów nie da się wywnioskować.

no dobra

a co i gdzie da sie po numerze VIN sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-ro biegowy automat ma możliwość manualnej zmiany biegów. Odkąd mam fokę skorzystałem może ze 3 razy, żeby zobaczyć jak to działa. I działa dupnie, w moim odczuciu za długo trwa zmiana biegu. Jednak nie po to kupowałem automat, by mieszać biegami więc nie jest to dla mnie jakiś szczególny minus. Skrzynka 4F27E daje radę. Zmienia biegi lekko, bez szarpnięć. Katalogowo znacznie słabsze przyspieszenie do 100 niż z manualem, jednak subiektywne wrażenie jest dobre (nie mierzyłem czasu w żaden sposób), 2.0 145 kucy w połączeniu z tą skrzynką zapewnia wystarczające osiągi, no ale co ja tam wiem, jeżdżę spokojnie, sporadycznie przycisnę jak się potrzeba pojawi. Auto pali sporo, ale to wina zarówno automatu jak i moich znikomych przebiegów w centrum miasta, liczyłem się z tym kupując ten duet. Na trasie nie poszalałem, przy prędkościach przepisowych spalanie jest bardzo przyzwoite.

Skrzynia PS jest ciekawsza, w końcu to już inna generacja, była montowana później niż wypust mojej foki, detali niestety nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4-ro biegowy automat ma możliwość manualnej zmiany biegów. Odkąd mam fokę skorzystałem może ze 3

> razy, żeby zobaczyć jak to działa. I działa dupnie, w moim odczuciu za długo trwa zmiana

> biegu. Jednak nie po to kupowałem automat, by mieszać biegami więc nie jest to dla mnie jakiś

> szczególny minus.

> Skrzynka 4F27E daje radę. Zmienia biegi lekko, bez szarpnięć. Katalogowo

> znacznie słabsze przyspieszenie do 100 niż z manualem, jednak subiektywne wrażenie jest dobre

> (nie mierzyłem czasu w żaden sposób), 2.0 145 kucy w połączeniu z tą skrzynką zapewnia

> wystarczające osiągi, no ale co ja tam wiem, jeżdżę spokojnie, sporadycznie przycisnę jak się

> potrzeba pojawi. Auto pali sporo, ale to wina zarówno automatu jak i moich znikomych

> przebiegów w centrum miasta, liczyłem się z tym kupując ten duet. Na trasie nie poszalałem,

> przy prędkościach przepisowych spalanie jest bardzo przyzwoite.

> Skrzynia PS jest ciekawsza, w końcu to już inna generacja, była montowana później niż wypust mojej

> foki, detali niestety nie znam.

wstępnie patrzę na silniki 1.8, tych 2.0 szukałem, ale nie znalazłem żadnego

dla mnie przesiadka może być ciut kłopotliwa jeśli chodzi o osiągi przynajmniej na początku odkąd się przyzwyczaję do niższej mocy

automat potrzebuję ponieważ teściowa jeździ tylko z taką skrzynią, a żona chce mieć zabezpieczenie jeśli nas szlag trafi, a ona będzie musiała jechać naszym autem

z racji, że szukam mniejszego auta to pasuje mi C-Max

jest mniejszy, ale nie na tyle, żeby był ciasny

a jak z trwałością tej skrzyni 4F27E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstępnie patrzę na silniki 1.8, tych 2.0 szukałem, ale nie znalazłem żadnego

Z tego co na szybko poszukałem 2.0 były oferowane w C-maxie, mogły być jednak mało popularne wśród nabywców.

> dla mnie przesiadka może być ciut kłopotliwa jeśli chodzi o osiągi przynajmniej na początku odkąd

> się przyzwyczaję do niższej mocy

Patrząc na ostatnie auto w profilu......... tongue.gif

> automat potrzebuję ponieważ teściowa jeździ tylko z taką skrzynią, a żona chce mieć zabezpieczenie

> jeśli nas szlag trafi, a ona będzie musiała jechać naszym autem

> z racji, że szukam mniejszego auta to pasuje mi C-Max

> jest mniejszy, ale nie na tyle, żeby był ciasny

> a jak z trwałością tej skrzyni 4F27E ?

Nie zgłębiałem tematu, z doświadczenia wypowiem się za jakiś czas. wink.gif Ta skrzynka to wspólny projekt Forda i Mazdy. Na forach nie ma wątków o jej nagminnym padaniu czy awariach jak to było w przypadku skrzyń CD4F (jeśli mnie pamięć nie myli) w mondku mk3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.