Skocz do zawartości

Prawidłowe ciśnienie w oponach


michals

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie powinno być ciśnienie w oponach?

wg książki bez obciążenia 2,0 - przód, 1,8 - tył

wulkanizacja napompowała mi 2,4 i przód i tył,

(nie wiem na ile jest to wiarygodne, sprawdzałem ciśnieniomierzem zakupionym w markecie i manometrami kompresorów na dwóch stacjach benzynowych).

Problem w tym, że przy ciśnieniu książkowym jakie starałem się utrzymywać w oponach przez ostatnie 8 lat, bieżnik zużywa się nierównomiernie, tj. tak jakby ciśnienie było zbyt niskie, zużywa się bardziej na brzegach, mniej więcej jak na zdjęciu po lewej stronie.

Nie chcę też przesadzić ze zbyt wysokim ciśnieniem, żeby opon nie wybuliło i żeby nie rozbijać zawieszenia na dziurawych drogach.

285892193-zu%BFycie_opon%281%29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie powinno być ciśnienie w oponach?

ja miałem w Pandzie swojej 2,3 przód, 2,0 tył

Sprawdzane zawsze na zimno, czyli w garażu, było dobrze, wszystkie pojazdy sprawdzam na zimno i wszystkie mam podobnie pompowane waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem w tym, że przy ciśnieniu książkowym jakie starałem się utrzymywać w oponach przez ostatnie

> 8 lat, bieżnik zużywa się nierównomiernie, tj. tak jakby ciśnienie było zbyt niskie, zużywa

ja pompuje przod 2,2 tyl 2,0

z tym ze autkiem jezdzi 2 lub 3 osoby zazwyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.