Skocz do zawartości

Vectra B v6 automat - opinie


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

ostatnio przejechałem się tym autem, podoba mi się charakterystyka silnika, idealny na moje codzienne dojazdy do pracy, zapas mocy do wyprzedzania.. Wszystko fajnie, ale nic o nim nie wiem, zaczynam poszukiwania po forach.

Mogę kupić taką Viki zadbaną, ale z dużym przebiegiem i gazem, auto ma ponad 350 kkm, przywiezione parę lat temu ze Szwajcarii, cena niska ze względu na przebieg i parę zaprawek lakierniczych - okolice 4 kpln za 1998 rok.

Co muszę wiedzieć? Silnik łańcuch czy rozrząd, jakieś wady fabryczne?

Skrzynia automat ponoć produkcji japońskiej - prawda to? Ciężko ją zajechać? A jeśli już się to zrobi jak z dostępnością używanych? Czy łatwo wrzucić manual w razie problemów?

Ile powinno to palić miasto/trasa? Moja trasa do pracy to 30 km w jedną stronę 95% trasa praktycznie stałe 80-100 km/h.

Jakieś bolączki tego modelu o jakich nie wiem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co muszę wiedzieć? Silnik łańcuch czy rozrząd, jakieś wady fabryczne?

Rozrząd na pasku, dowiedz się który to dokładnie V6 2.5 czy 2.6 bo oba były wkładane. Do 2.6 niektóre części dostępne tylko w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten silnik, ale w Omedze B. Silnik generalnie bez wad, rozrząd na pasku co 60kkm, wady to cieknące dość często pokrywy zaworów i przecieki na chłodniczce oleju. Zdarzają się również pady cewek zapłonowych. Generalnie silnik fajny, z tego co mi wiadomo skrzynia to japońskie AW jak pamiętam. Generalnie raczej trwałe. ok.gif VB to również wielowahaczowe zawieszenie z tyłu więc czasem jakaś tulejka, czasem ruda coś chrupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.