Skocz do zawartości

Felgi do Pandy


malysz342762

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem na kupnie felg aluminiowych do mojej Pandy 1.1 i tu jest problem mam komplet opon letnich nowych 13" i nie chcę ich zmieniać, więc postanowiłem kupić felgi od Cinquecento Sporting 13". Mam pytanie czy będą one pasować, obawiam się o ET i szerokość czy nie będą wystawać i czy będą pasować do opony Dębica Passio 155/60.

Wymiary felgi to 5,5jx13 ET 30,5. Proszę o podpowiedzi bo nie znam się dobrze na tych oznaczeniach felg, a nie widziałem jeszcze Pandy na tych felgach (były na felgach od poloneza i SC ale nie od CC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Jestem na kupnie felg aluminiowych do mojej Pandy 1.1 i tu jest problem mam komplet opon

> letnich nowych 13" i nie chcę ich zmieniać, więc postanowiłem kupić felgi od Cinquecento

> Sporting 13". Mam pytanie czy będą one pasować, obawiam się o ET i szerokość czy nie będą

> wystawać i czy będą pasować do opony Dębica Passio 155/60.

> Wymiary felgi to 5,5jx13 ET 30,5. Proszę o podpowiedzi bo nie znam się dobrze na tych oznaczeniach

> felg, a nie widziałem jeszcze Pandy na tych felgach (były na felgach od poloneza i SC ale nie

> od CC)

bedzie wszystko pasowalo bez problemu - w tym sensie ze wejdzie inic nie bedzie przeszkadzalo mechanicznie (obcierki itp itd)

z tym ze z tego zestawu to w pierwszej kolejnosci bym opony wywalil na zbity pysk bo sa g...no warte

a druga sprawa - baaardzo znacznie zacznie ci licznik przeklamywac - opony zdecydowanie za niski profil

opona 155/80 (fabryczna) ma wysokosci 124 mm

opona 155/60 (twoja) ma 93 mm wysokosci

wiec cale kolo bedzie na srednicy mniejsze o 62mm!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedź ;D

> A co do profilu to ja sie pomyliłem mam 155/80 wymieniłem na takie jakie były fabrycznie. Ja na nie

> nie narzekam, może jak będzie więcej gotówki to pomyślę o jakiś lepszych oponach narazie

> Passio 2 muszą starczyć

jak 155/80 to jak najbardziej bedzia pasowalo

to i ja sorki... napisales passio - te znam i koszmar a nie opona

passio 2 nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> bedzie wszystko pasowalo bez problemu - w tym sensie ze wejdzie inic nie bedzie przeszkadzalo

> mechanicznie (obcierki itp itd)

> z tym ze z tego zestawu to w pierwszej kolejnosci bym opony wywalil na zbity pysk bo sa g...no

> warte

> a druga sprawa - baaardzo znacznie zacznie ci licznik przeklamywac - opony zdecydowanie za niski

> profil

> opona 155/80 (fabryczna) ma wysokosci 124 mm

> opona 155/60 (twoja) ma 93 mm wysokosci

> wiec cale kolo bedzie na srednicy mniejsze o 62mm!!!!!

cieżarki nie będą obcierać o zacisk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cieżarki nie będą obcierać o zacisk ?

kwestia przyklejenia w odpowiednim miejscu - a i bardzo zalezy od tego jak gruba jest felga

po pierwszym przyklejeniu ciezarkow obcieraly mi one od gumy na koncowkach drazkow - przeklejenie minimalnie w inne miejsce nie wplynelo na wywazenie kol i przestalo ocierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kwestia przyklejenia w odpowiednim miejscu - a i bardzo zalezy od tego jak gruba jest felga

> po pierwszym przyklejeniu ciezarkow obcieraly mi one od gumy na koncowkach drazkow - przeklejenie

> minimalnie w inne miejsce nie wplynelo na wywazenie kol i przestalo ocierac

no właśnie rzeźba z tymi alu 13 smile.gif

do tego wygląd słaby

pozostaje namawiać zainteresowanego do minumum 14 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zastanawiam się czy ich nie pomalować na rajdową biel

po 3 hamowaniach bedziesz mial w kolorze... szary asfalt wink.gif

a tak bardziej serio - jezeli mialbym swoje malowac.. to tylko tak jak sa fabrycznie

jedyny tjun jaki im zafundowalem to dekielki - teraz mam piekne logo fiata zamaist "borbet"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po 3 hamowaniach bedziesz mial w kolorze... szary asfalt

> a tak bardziej serio - jezeli mialbym swoje malowac.. to tylko tak jak sa fabrycznie

> jedyny tjun jaki im zafundowalem to dekielki - teraz mam piekne logo fiata zamaist "borbet"

nom racja smile.gif a co do dekielków również muszę załatwić co prawda mam 2 ABARTH no ale wolałbym fiat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> identyko mam na swojej tylko ze 13"

mozesz cynkac fotki jakies (ogolne, jak auto z nimi wyglada)? Jakie masz na nich opony (jesli seria, to bardzo zalezy mi na zobaczeniu jak wyglada opona na feldze z bliska - czy felga nie wystaje, etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozesz cynkac fotki jakies (ogolne, jak auto z nimi wyglada)? Jakie masz na nich opony (jesli

> seria, to bardzo zalezy mi na zobaczeniu jak wyglada opona na feldze z bliska - czy felga nie

> wystaje, etc).

postaram sie jutro porobic i wstawic

opony 165/80 - balonik ale mi pasi smile.gif uniroyal rainexpert - polecam - efekt uboczny tego rozmiaru to licznik ktory wreszcie pokazuje niemalze prawidlowa predkosci a nie zawyzona o .... sporo wink.gif

felgi maja mniejsze et w porownaniu do serii - et30 lub 25, wiec poszly na zewnatrz bardziej

i generalnie samochodzik dzieki innemu et oraz ciut szerszym oponkom wydaje sie wizualnie bardziej przysadzisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> postaram sie jutro porobic i wstawic

> opony 165/80 - balonik ale mi pasi uniroyal rainexpert - polecam - efekt uboczny tego rozmiaru to

> licznik ktory wreszcie pokazuje niemalze prawidlowa predkosci a nie zawyzona o .... sporo

> felgi maja mniejsze et w porownaniu do serii - et30 lub 25, wiec poszly na zewnatrz bardziej

> i generalnie samochodzik dzieki innemu et oraz ciut szerszym oponkom wydaje sie wizualnie bardziej

> przysadzisty

kurde, liczyłem, że masz 155/80, bo myślę nad tymi felgami na zimówki - tylko mam wątpliwości czy to dobry pomysł zakładać felgi z mniejszym ET niż seria na zime - chodzi mi o ew. zwiększone piaskowanie nadkoli,większy syf na bokach auta - sam nie wiem confused.gif

jaką szerokość i ET mają ori stalówki z Pandy - 5x13 ET35?

bo te felgi mają chyba 5x13 ET25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaką szerokość i ET mają ori stalówki z Pandy - 5x13 ET35?

> bo te felgi mają chyba 5x13 ET25?

te moje borbety to et30 i 5,5" szerokosci

a stalowki fabryczne nie maja przypadkiem 4,5"?

a o piaskowanie sie nie masz co az tak martwic, zawsze mozesz zastosowac patent z oklejeniem rantow folia samoprzylepna przezroczysta bezbarwna - lakiernik mi tak kiedys podpowiedzial tylko w poprzedniej pandzie sie tak zbieralem ze nie zrobilem tego smile.gif

a piaskowac i tak ci bedzie i tak, syf na boki tez bedzie lecial - od siebie powiem tyle ze przy tych borbetach i szerszej oponie szyb bocznych nie chlapie w czasie jak na jezdni mokro wiec.. spoko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak

> dzisiaj specjalnie sprawdzilem i jest 13" et30 szer 5,5"

dziś sprawdzałem ori stalówki - 5x13 ET35. Twoje felgi występują też w wersji 5x13 ET25 i ja muszę takich szukać (mam gumki 155/80, więc 5,5 cala to za dużo) - możesz na priv napisać ile dałeś za felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie za dużo. Trochę na granicy ale może być. Ja mam na 6 calowych 165 i jest ok

za duzo kompletow felg i opon przerobilem, zeby wierzyc w te słowa - sorry. Dla mnie 155 na 5,5 cala wyglada biednie i szkoda mi kupowac felgi dla takiego wygladu. Nie mowie juz o tym, ze felga nie jest w ogóle chroniona opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i dalej jest dla mnie biednie. Z opona 175 byloby juz ok. Ja lubie naciag, ale na szerokiej

> feldze i niskim profilu, na balonie ani to nie jest praktyczne ani nie wyglada. Ale thx za

> fotki.

to akurat nie w pandzie- przy 6 calowej feldze minimum 185 aby wyglądało jak piszesz, a toto jak na zwykłą pandę za dużo

ja przy 6 calach miałem 165/65 R14 i dawało radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to akurat nie w pandzie- przy 6 calowej feldze minimum 185 aby wyglądało jak piszesz, a toto jak na

> zwykłą pandę za dużo

> ja przy 6 calach miałem 165/65 R14 i dawało radę

... to właśnie o takim rozmiarze piszę i takie są na moich zdjęciach. Wiem że 5.5 cala byłoby lepsze, ale jak ktoś ma takie fele pod ręką to też da radę na oponę 165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Czy te alu podejdą do pandy

> KLIK

podejda ale opony niskie - sporo bedzie ci licznik przeklamywal - duzo wiecej bedzie pokazywal w stosunku do rzeczywistej predkosci

przy oponie 165/80 predkosc pokazywana na liczniku jest ok 5% wyzsza w stosunku do rzeczywistej

wiec przy oponie 155/70 bedzie licznik pokazywal o ok 15% wyzsza predkosc niz rzeczywista... to bardzo duzo

poza tym... jedna z felg do totalnej renowacji..koszt? pewnie nawet do 100 zl (pojechane ranty i srodek wiec samo lakierowanie nie zalatwi sprawy).. i zobacz.. czy nie jest zastanawiajace ze tak duzo ciezarkow naklejone... taka felga ciezka do wywazenia czy taka opona?

opony.. raczej nalezy potraktowac jako "gratis" - maja juz 7 lat wiec... watpliwe by sprawowaly sie w miare do przyjecia szczegolnie na mokrym - ja bym powiedzial ze na dojechanie do konca sezonu i do wywalenia

wiec suma sumarum felgi uzywki wychodza cie ok 800 zl.... za tyle chyba nowki mozna poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podejda ale opony niskie - sporo bedzie ci licznik przeklamywal - duzo wiecej bedzie pokazywal w

> stosunku do rzeczywistej predkosci

> przy oponie 165/80 predkosc pokazywana na liczniku jest ok 5% wyzsza w stosunku do rzeczywistej

> wiec przy oponie 155/70 bedzie licznik pokazywal o ok 15% wyzsza predkosc niz rzeczywista... to

> bardzo duzo

fabryczne to 155/80, przy 155/70 różnica będzie chyba mniejsza

znalazłem taki kalkulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fabryczne to 155/80, przy 155/70 różnica będzie chyba mniejsza

> znalazłem taki kalkulator

odnosilem do rzeczywistej predkosci - i pi razy oko uwzglednilem zuzycie bieznika wink.gif

na nowkach 165/80/13 mialem wskaznia predkosciomierza wyzsze o moze 3% niz zeczywista predkosc... bieznika nieco ubywa z czasem i teraz mam na tych gumach predkosc na predkosciomierzu wyzsza o ok 5% niz rzeczywista

wiec panda na kolach w rozmiarza 155/70/13 bedzie na predkosciomierzu pokazywala (przy zuzyciu bieznika takim jak w ogloszeniu) predkosc ktora jest .. ok14% wyzsza niz rzeczywista - czyli sporo zawyzona predkosc na blacie bedziesz mial smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odnosilem do rzeczywistej predkosci - i pi razy oko uwzglednilem zuzycie bieznika

> na nowkach 165/80/13 mialem wskaznia predkosciomierza wyzsze o moze 3% niz zeczywista predkosc...

> bieznika nieco ubywa z czasem i teraz mam na tych gumach predkosc na predkosciomierzu wyzsza o

> ok 5% niz rzeczywista

> wiec panda na kolach w rozmiarza 155/70/13 bedzie na predkosciomierzu pokazywala (przy zuzyciu

> bieznika takim jak w ogloszeniu) predkosc ktora jest .. ok14% wyzsza niz rzeczywista - czyli

> sporo zawyzona predkosc na blacie bedziesz mial

dla mnie to zbyt skomplikowane smile.gif jeżdżę na oryginalnym rozmiarze.

Przy okazji, oponki Continental rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KLIK

> Już pytałem o nie opony podejdą ori 155/80 r13 a jak z śrubami ori będą pasować ?

wiesz co... powiem tak - rozstaw jak najbardzie ok - zweryfikuj jaka srednica otworu centrujacego jest w tej feldze, a co do srub... niektorzy mowia ze to alu inne sruby.. ale ja dalem te co do stalowych i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.