Skocz do zawartości

Dwumasa - jest czy nie ma - objawy padającej - problem


velo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć czy w astrze g 2006r 1.7 cdti jest dwumasa? Jedni mówią, że jest, inni znowu, że nie ma.

Objaw jest następujący: szarpanie przy każdej zmianie biegu, dość mocne, tak jakby się dławił. Dodatkowo przy dodawaniu gazu z niskich obrotów szarpie autem. Jakiś czas temu był podłączany kilkakrotnie pod kompa, parametry w normie.

Kolejna rzecz to ciężkie odpalanie, gdy silnik jest ciepły. Trzeba pokręcić rozrusznikiem dobrych kilka sekund zanim załapie. Niezależnie czy na zewnątrz jest mróz, czy jest ciepło..

Macie jakieś pomysły? Bo mnie już ręce opadają.. Co mechanik, to inna diagnoza i każdy chciałby wymieniać inne podzespoły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra G a więc silnik Z17DTL. Koła dwumasowego nie ma na 100%.

Przyczyn problemów szukałbym w układzie wtryskowym, ale bez dokładnej diagnozy nic nie można stwierdzić. Masz interfejs diagnostyczny, np. op-com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra G a więc silnik Z17DTL. Koła dwumasowego nie ma na 100%.

> Przyczyn problemów szukałbym w układzie wtryskowym, ale bez dokładnej diagnozy nic nie można

> stwierdzić. Masz interfejs diagnostyczny, np. op-com?

osobiście nie posiadam, ale byłem w warsztacie podłączać ją kilka razy i parametry wychodzą w normie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.