Skocz do zawartości

Astra H 1.3 CDTI - błąd ecn 119103 i 023505


pio158

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj zapaliła mię się kontrolka - układ kontroli emisji spalin. Zapala sie kilka sekund po odpaleniu samochodu. Wypedałowałem błędy. Są to 119103 - Key line Voltage, oraz 023505 - turbocharger boost sensor a circuit malfunction. W pracy silnika i jeździe nie zauważyłem żadnych zmian. Trochę gorzej odpala, a mam nowy akumulator (dłużej kręci i czasami gaśnie zaraz po odpaleniu) Co to oznacza?

Dodatkowe pytanie, czy mogę z tym jeździć czy też lepiej aby stał na parkingu. Właśnie jest długi weekend, Autoekspert zamknięty a ASO się boję. Natomiast samochód jest mi teraz niezbędny - zbliża się termin porodu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd (P0235) odnosi się do nieprawidłowo pracującego czujnika ciśnienia doładowania. Czujnik znajduje się u góry silnika od strony ściany grodziowej. Przykręcony jest do kolektora ssącego jedną śrubą z łbem torx. Złącze posiada zabezpieczenie koloru żółtego, które należy zwolnić.

Na początek sprawdź, czy czujnik posiada prawidłowo wpięty wtyk. Wtyczki nie powinno dać się odpiąć bez zwolnienia żółtego zabezpieczenia.

Natomiast drugi błąd P1191 dotyczy problemu ze zbyt niskim, zbyt wysokim ciśnieniem w szynie paliwowej, który może być spowodowany zabrudzeniem smoka z baku, zabrudzenie filtra paliwa, niedostatecznie wydajnej pompie niskiego ciśnienia, nieprawidłowo pracującym zaworze regulującym ciśnienie w szynie CR lub samym czujniku mierzącym to ciśnienie. Niestety bez podstawowej diagnostyki nie da się podać przyczyny występowania błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ! smile.gif Dzisiaj zgasła mi już kontrolka. Ale po weekendzie postaram się podjechać na diagnostykę. Informacja o złym ciśnieniu w szynie brzmi drogo ... Ciekaw tylko jestem, czy może to być skutkiem złego paliwa, tzn. brudnego. W ostatnim tygodniu 2 razy pokazał mi się komunikat "woda w filtrze".

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.