Skocz do zawartości

Kolumna, sprężyna, sztuki.


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

> Przy skręcaniu słychać szukanie w przednim prawym nadkolu. Popatrzyłem pod błotnik i widać jak

> kolumna się kręci, a sprężyna przeskakuje, stąd te stuki. Co znowu padło w tej padace?

łożysko i/lub poducha amorka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy skręcaniu słychać szukanie w przednim prawym nadkolu. Popatrzyłem pod błotnik i widać jak

> kolumna się kręci, a sprężyna przeskakuje, stąd te stuki. Co znowu padło w tej padace?

jeśli łożysko, to wlej jakiegoś smarowidła od góry, jak na chwilę ucichnie, to to padło

jeśli poduszka, to nie wiem jak sprawdzić, ale występuje razem z łożyskiem

może być również jakaś część wahacza lub też łącznik staba, jeśli posiadasz zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może być również jakaś część wahacza lub też łącznik staba, jeśli posiadasz

Łączniki (takie długie pionowe metalowe kości z końcówkami) były wymieniane miesiąc temu, ale to chyba nie ma związku, chociaż stuki pojawiły się kilka dni po ich wymianie. 4 lata, 30 tys. przebiegu facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łączniki (takie długie pionowe metalowe kości z końcówkami) były wymieniane miesiąc temu, ale to

> chyba nie ma związku, chociaż stuki pojawiły się kilka dni po ich wymianie. 4 lata, 30 tys.

> przebiegu

Poduchy amortyzatora słychać, jak się kierownicą, przy wyłączonym silniku, w miejscu kręci - chrupanie/strzelanie dochodzi z komory silnika. Wymieniałem je zaraz jakoś po zakończeniu gwarancji (2 lata i 6-7 miesięcy) przy przebiegu może 30kkm. grinser006.gif

Amortyzatory przednie wymieniałem na gwarancji po 19kkm i 1,5roku (2008r.), później w 2010r. przy 37kkm (to co ASO wkłada) i niedawno przy 55kkm (teraz siedzi Kayaba). grinser006.gif Trójmiasto jest dziurawe. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łączniki (takie długie pionowe metalowe kości z końcówkami) były wymieniane miesiąc temu, ale to

> chyba nie ma związku, chociaż stuki pojawiły się kilka dni po ich wymianie. 4 lata, 30 tys.

> przebiegu

No to masz g00wniane drogi, albo ktoś specjalnie chce, żebyś odwiedził warsztat, w mojej Pandzie zawias przedni wymieniałem CAŁY po 125kkm grinser006.gif

Dla porównania Punto 2fl, od nowości w domu do 180kkm się zbliża i nadal seria zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona dzisiaj wróciła od mechaników, auto zrobione - na karteczce pisze 2x mcpherson 160, robocizna

> 80, razem 240 . Co oni zrobili? W dodatku założyli jakieś "lepsze", bo mogli za 130

Czyli napisali coś w stylu "naprawa samochodu" hehe.gif Ale pewnie zmienili poduszki amortyzatorów. Cena by się mniej więcej zgadzała. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Czyli napisali coś w stylu "naprawa samochodu" Ale pewnie zmienili poduszki amortyzatorów. Cena by

> się mniej więcej zgadzała.

Te poduszki amortyzatora to tym dzyndzlom do tyłu czy do przodu auta? (chodzi mi o ten trójkącik który wystaje z tej gumowej pseudo poduszki)

Jakoś stanowczo będę twierdził, że w sc cc gdzie cała kolumna mocowana jest na sztywno do auta na 3 śruby to lepszy wynalazek.

To jak z położeniem tej gumy w którą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.