Skocz do zawartości

Zakup Almery


Hubert_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na tym kąciku.

Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym (dla mnie wink.gif) autem i dziś przeglądając ogłoszenia stwierdziłem, że stosunek rocznik/cena N16 jest dość dobry. Roczniki 9-6-letnie w cenie do 15k.

Widziałbym się najbardziej w 1,5 dCi hatchback.

Słyszałem trochę złych opinii na temat rudej lubiącej te auta.

Ogólnie moje pytanie polecacie czy odradzacie? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze ponad rok tyle, że przed FL i 2.2 i ogólnie polecam ok.gif nic mi sie nie sypie, silnik pracuje elegancko. wymieniłem parę rzeczy typu łożyska z przodu, gumy wahaczy i na kolejnych parę lat jest spokój ok.gif u mnie auto jezdzi bezawaryjnie ok.gif co do rdzy to wylazło troszke przy szybie na tylnej klapie, ale to podobno norma. Do tego jest jakiś powierzchowny nalocik pod autem i tyle ok.gif ogólnie jestem zadowolony. zrobiłem pare wlasnych modów i gra gitara zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeżdze ponad rok tyle, że przed FL i 2.2 i ogólnie polecam nic mi sie nie sypie, silnik pracuje

> elegancko. wymieniłem parę rzeczy typu łożyska z przodu, gumy wahaczy i na kolejnych parę lat

> jest spokój u mnie auto jezdzi bezawaryjnie co do rdzy to wylazło troszke przy szybie na

> tylnej klapie, ale to podobno norma. Do tego jest jakiś powierzchowny nalocik pod autem i tyle

> ogólnie jestem zadowolony. zrobiłem pare wlasnych modów i gra gitara

2,2 to silnik na łańcuchu, jest nieco dokładniej wykonany niz 1,5dci ktore jest na zwyklym pasku, do tego lubi korbą w kolano strzelic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam po raz pierwszy na tym kąciku.

> Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym (dla mnie ) autem i dziś przeglądając ogłoszenia

> stwierdziłem, że stosunek rocznik/cena N16 jest dość dobry. Roczniki 9-6-letnie w cenie do

> 15k.

> Widziałbym się najbardziej w 1,5 dCi hatchback.

> Słyszałem trochę złych opinii na temat rudej lubiącej te auta.

> Ogólnie moje pytanie polecacie czy odradzacie?

1,5dci wystepował w wersjach po lifcie wiec szczegolnie ruda Cie nie interesuje, zas pojawiaja sie kolejne problemy takie jak wypalające sie żarniki w lampach H7 (oryg 800zł szt zamiennik ok 300 wiec nie ma tragedii) sam silnik nie jest szczegolnie udany, raczej nie biorą oleju, ale jak go ktoś katował przed Toba to nie polecam, turbiny padaja jakos nieszczegolnie czesto, auto nie ma koła dwumasowego wiec jeden problem z głowy. Sporadycznie zdazaja sie problemy z uszczelnieniem układu paliwowego oraz problemy z immobiaiserem (ale to przypadłosc chyba kazdej n16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2,2 to silnik na łańcuchu, jest nieco dokładniej wykonany niz 1,5dci ktore jest na zwyklym pasku,

> do tego lubi korbą w kolano strzelic

Dlatego ja zawsze polecam 2.2 ok.gif dynamika jest lepsza, a spalanie wcale nie jest tragicznie większe, a nawet może być porównywalne, bo Almera jest ciężka i 1.5 może być słabawy jak na jej masę ok.gif 1340kg przy 2.2, wiec 1.5 będzie ważyła pewnie ok 1300kg do tego kierowca i się robi trochę do uciągnięcia icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,5dci wystepował w wersjach po lifcie wiec szczegolnie ruda Cie nie interesuje, zas pojawiaja sie

> kolejne problemy takie jak wypalające sie żarniki w lampach H7 (oryg 800zł szt zamiennik ok

> 300 wiec nie ma tragedii) sam silnik nie jest szczegolnie udany, raczej nie biorą oleju, ale

> jak go ktoś katował przed Toba to nie polecam, turbiny padaja jakos nieszczegolnie czesto,

> auto nie ma koła dwumasowego wiec jeden problem z głowy. Sporadycznie zdazaja sie problemy z

> uszczelnieniem układu paliwowego oraz problemy z immobiaiserem (ale to przypadłosc chyba

> kazdej n16)

Ja od siebie dodam, że przy lampach trzeba jeszcze patrzeć, żeby hmm.gif jak to nazwać hmm.gif obudowy hmm.gif soczewek były metalowe, a nie plastykowe. Metalowe są czarne ok.gif jak nie będą metalowe to mogą się topić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.