Skocz do zawartości

Skrzypi przy kręceniu kierownicą


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas kręcenia kierownicą (lewo-prawo) skrzypi od kierownicy, to nie jest pisk wspomagania bo skrzypi nawet na zgaszonym motorze. Odgłos to typowe skrzypienie jakby ocierała się guma o gumę, czuć delikatnie w dłoniach rezonans. Zawias smarowałem - drążki stabilizatora- ponoć lubią skrzypieć. Rok temu było robione zawieszenie. Miesiąc temu zawias rozbierany bo były wymieniane sprężyny i łożyska amorków - są w dobrym stanie. Nadal jestem przy tym ,że to od kierownicy, wyczytałem, że to może być taśma airbagu. To da się jakoś nasmarować czy cosik? Czy tylko wymiana? Poza tym, że mnie to strasznie irytuje to nic się nie dzieje angryfire.gif Z góry dzięki i pozdrawiam. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odłączyć wał pośredni, który łączy kolumnę z przekładnią (zaznacz sobie położenie) i kręcąc kierownicą posłuchać, czy nadal skrzypi.

Możesz też zdjąć kierownicę i taśmę poduchy. Potem założyć koło na chwilę i pokręcić. Jeśli to wina taśmy to, oczywiście, skrzypienie zaniknie.

Sama taśma ma na czołach "filcowe" krążki, więc może skrzypieć tylko przy ocieraniu się o siebie, bądź o bok obudowy. Smarowanie to niezbyt dobry pomysł. jest jej tam dość sporo i jeśli dasz smarowidło to za pewne zwoje się ze sobą skleją i za którymś obrotem taśma się zerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.