Skocz do zawartości

transport miedzynarodowy do 3,5tony


janiol13

Rekomendowane odpowiedzi

> Słucham...

> jakiś tekst

to sie podlacze, czy mozna transport towarow wykonywac autem ktore ma wpisane w DR "osobowy" ?

rozumiem, ze jesli dopnie sie do 3tonowego auta przyczepe to trzeba juz na to miec licencje, normalnie jak na duzy, ale czy tacho tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie a u kogo to trzeba się upominać o HP

FAQu IThankYou.gif

Quote:

Ograniczenia w dostępie do niektórych kącików:

- brak dostępu: Kupuj z Autokącikiem, HP (kącik ogólnodyskusyjny)

- tylko czytanie: Giełda, Kącik Emigranta, Kącik Historyczno-Polityczny

Nowi użytkownicy muszą się wykazać zaangażowaniem w życie forum, pełną funkcjonalność otrzymują po upływie kilku miesięcy aktywnego uczestnictwa w życiu forum, a w szczególnych przypadkach wcześniej. Wówczas należy zgłosić się do moderatora swojego kącika macierzystego. Moderator przedstawia wniosek do akceptacji i jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie - takowy dostęp zostaje uruchomiony.

Jeśli pełnoprawny user uporczywie naruszał nasze reguły zostaje ponownie przeniesiony do grupy z ograniczonym dostępem do kącików.


EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to sie podlacze, czy mozna transport towarow wykonywac autem ktore ma wpisane w DR "osobowy" ?

> rozumiem, ze jesli dopnie sie do 3tonowego auta przyczepe to trzeba juz na to miec licencje,

> normalnie jak na duzy, ale czy tacho tez?

Może się wypowiedzieć ktoś kto jeździ zestawem na B+E co trzeba mieć, żeby jeździć legalnie?? Jak jest w końcu z tacho bo jedni mówią, że trzeba, inni że nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może się wypowiedzieć ktoś kto jeździ zestawem na B+E co trzeba mieć, żeby jeździć legalnie?? Jak

> jest w końcu z tacho bo jedni mówią, że trzeba, inni że nie?

zarobkowo powyzej 3500kg musisz mieć także z lawetą trzeba jak zarobek, jak prywatnie ciągniesz to nie, ale w PL jak to w PL i zarobkowo nikt nie ma bo jeszcze nie łapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zarobkowo powyzej 3500kg musisz mieć także z lawetą trzeba jak zarobek, jak prywatnie ciągniesz to

> nie, ale w PL jak to w PL i zarobkowo nikt nie ma bo jeszcze nie łapią.

Zarobkowo czyli świadcząc usługi transportowe?? Ja chce jeździć po towar dla mojej firmy z przyczepą do Włoch przez Słowację, Węgry, Słowenię. Do teraz jeździłem samochodem do 3,5t bez tacho. Co potrzebuje mieć? Czy tacho mnie dotyczy, jakieś licencje, pozwolenia? Wiele osób jeździ na tej trasie z przyczepami, tyle że głównie lawetami (może się wypowiedzą), a ja wożę auta sporadycznie, głównie inne towary ale dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zarobkowo czyli świadcząc usługi transportowe?? Ja chce jeździć po towar dla mojej firmy z

> przyczepą do Włoch przez Słowację, Węgry, Słowenię. Do teraz jeździłem samochodem do 3,5t bez

> tacho. Co potrzebuje mieć? Czy tacho mnie dotyczy, jakieś licencje, pozwolenia? Wiele osób

> jeździ na tej trasie z przyczepami, tyle że głównie lawetami (może się wypowiedzą), a ja wożę

> auta sporadycznie, głównie inne towary ale dla siebie.

faktura na towar na firme czy os. prywatna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> inne jeszcze pytanko. jak wygląda i jak napisać oświadczenie, że pojazd był używany bez przyczepy

> czyli nie musiałem używać tacho??

z moich informacji wynika, ze jak tacho jest to musi byc ciagle rejestrowany czas pracy czy z przyczepa czy bez, najlepiej brac fakture na siebie i jechać nie przejmować sie tacho i czasem pracy bo inaczej przepisy "Cie zabiją"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z moich informacji wynika, ze jak tacho jest to musi byc ciagle rejestrowany czas pracy czy z

> przyczepa czy bez, najlepiej brac fakture na siebie i jechać nie przejmować sie tacho i czasem

> pracy bo inaczej przepisy "Cie zabiją"

Obdzwoniłem inspekcje, pytałem u speców od tacho. jak jedziesz solo to nie rejestrujesz tylko trzeba mieć jakieś oświadczenie na dni, w których tacho nie dotyczyło w razie kontroli. Jak bym nie prowadził działalności to do 7,5t tacho w ogóle nie obowiązuje czy na B+E czy na C i Pan z inspekcji powiedział, że mogę wziąć fakturę na osobę fizyczną ale jak jakiś nawiedzony przy kontroli będzie się chciał przyczepić i sprawa pójdzie do sprawdzenia i jak wyjdzie, że prowadzę działalność to dowalą dużą karę. W Polsce jeszcze może bym się wytłumaczył ale za granicą zwłaszcza o Włochy mi chodzi ponoć lubią się dowalić. Znam przypadki gdzie zatrzymali samochód i kazali założyć tacho i koszty szły w setkach euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.