Skocz do zawartości

Rozrząd w Peugeot 307 SW/1,6HDI/110KM/


sstefan

Rekomendowane odpowiedzi

> w książce powinno pisać

> ja bym wymienił po 140kkm

auto odkupione , bez instrukcji, w necie czytałem że po 240 tys.km. , a w ciężkich warunkach po ok.140 tys.km,

ale czy to prawda? ponoć koszt całego rozrządu z pompą wodną to ok. 2 do 2,5 tys. złotych i stąd moje pytanie

może użytkownicy tego silnika coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto odkupione , bez instrukcji, w necie czytałem że po 240 tys.km. , a w ciężkich warunkach po

> ok.140 tys.km,

Wg instrukcji co 240 tys. km, albo 10 lat, a w ciężkich warunkach 120 tys, 5 lat.

Ciężkie warunki to jazda typowo miejska, albo od słupka do słupka, krótkie przebiegi, niedogrzany silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg instrukcji co 240 tys. km, albo 10 lat, a w ciężkich warunkach 120 tys, 5 lat.

> Ciężkie warunki to jazda typowo miejska, albo od słupka do słupka, krótkie przebiegi, niedogrzany

> silnik.

http://allegro.pl/kompletny-pasek-rozrzadu-citroen-peugeot-1-6-hdi-i2341910899.html

co do tych przebiegów. Gdyby samochód latał po autostradach to może bym zaryzykował do 200kkm, ale do 240kkm w życiu bym nie zaryzykował. W Citroenie jest nota wewnętrzna, w której mowa jest o przebiegu 140kkm.

w razie czego zapraszam na Allegro. Wszystko nowe oryginalne, POLECAM wink.gif - taka mała prywata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co tyle to wymieniam w starym 2.0 HDI choc zalecaja po 160 kkm dopiero wiec mysle, ze w tym 1.6

> jednak powinno byc lepiej

> pozdr.

> M.

lepiej niby dlaczego. technologia produkcji i proces starzenia i zużywania się gumy nie zmienia się od dłuższego czasu.

jak ktoś jest odważny to można jeździć do książkowych 240kkm ale koszt wymiany rozrządu jest znikomy w porównaniu do kosztów remontu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.