Skocz do zawartości

Montaz swiatel dziennych


woj_s

Rekomendowane odpowiedzi

Pany ...

mam Pande bez swiatel przeciwmglowych. (czyli zaslepki na zdezaku sa pelne).

Pomyslalem sobie, zeby zamontowac swiatla dzienne ...

Stad pytanie ... czy i jak duzo jest roboty z montazem ( np takich swiatel w miejscu przeciwmglowych ?

BTW

1. jaka srednice maja swiatla przeciwmglowe ?

2. czy mozna te swiatla zamontowac bez demontazu zdezaka ?

3. czy do Pandy bez swiatel przeciwmglowych beda pasowaly zaslepki ze swiatlami ? ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany ...

> mam Pande bez swiatel przeciwmglowych. (czyli zaslepki na zdezaku sa pelne).

> Pomyslalem sobie, zeby zamontowac swiatla dzienne ...

> Stad pytanie ... czy i jak duzo jest roboty z montazem ( np takich swiatel w miejscu

> przeciwmglowych ?

> BTW

> 1. jaka srednice maja swiatla przeciwmglowe ?

> 2. czy mozna te swiatla zamontowac bez demontazu zdezaka ?

> 3. czy do Pandy bez swiatel przeciwmglowych beda pasowaly zaslepki ze swiatlami ? ....

wytnij zaślepkę, wsadź to: http://allegro.pl/kratka-zderzaka-fiat-panda-ramka-halogenu-nowa-i2280123792.html, a czy halogen wejdzie to nie wiem ale zobacz może to http://allegro.pl/panda-bravo-brava-marea-multipla02-mgla-dzienne-i2285408159.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wytnij zaślepkę, wsadź to:

> http://allegro.pl/kratka-zderzaka-fiat-panda-ramka-halogenu-nowa-i2280123792.html, a czy

> halogen wejdzie to nie wiem ale zobacz może to

> http://allegro.pl/panda-bravo-brava-marea-multipla02-mgla-dzienne-i2285408159.html

wszystko fajnie ... ale czy ta zaslepka jest taka sama jak u mnie ...

wydaje mi sie ze nie ..

Ta z halogenem jest wieksza .... czy mozna odciac ta dodatkowa czesc ???

u mnie jest taka zaslepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany ...

> mam Pande bez swiatel przeciwmglowych. (czyli zaslepki na zdezaku sa pelne).

> Pomyslalem sobie, zeby zamontowac swiatla dzienne ...

> Stad pytanie ... czy i jak duzo jest roboty z montazem ( np takich swiatel w miejscu

> przeciwmglowych ?

> BTW

> 1. jaka srednice maja swiatla przeciwmglowe ?

> 2. czy mozna te swiatla zamontowac bez demontazu zdezaka ?

> 3. czy do Pandy bez swiatel przeciwmglowych beda pasowaly zaslepki ze swiatlami ? ....

na naszej stronie www.masz manuale do montażu świateł przeciwmgnielnych- wystarczy je potem zastąpić do wkładami jazdy dziennej takimi

lub kupić gotowe- takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na naszej stronie www.masz manuale do montażu świateł przeciwmgnielnych- wystarczy je potem

> zastąpić do wkładami jazdy dziennej takimi

> lub kupić gotowe- takie

wszystko super ...

ale w te ktore podeslale ... te ze swiatlami sa wieksze ... tzn zaslepki sa fizycznie wieksze ... od tych ktore mam aktualnie ... skad ta roznica ? .. wystarczy odciac te nadmiarowa czesc ?

Po drugie ... rozumiem ...ze same lampy sa przykrecone do zdezaka i wpasowane w zaslepke ?

rozumiem wiec ...ze :

- oryginalne swiatla dzienne maja ta sama srednice co swiatla z wklejonego przeze mnie linka ?

- te duze zaslepki beda pasowaly w miejsce moich zaslepek ?

moglbym poprosic o linka do manuala ? wink.gif

Z gory dziekuje wink.gif

----edit

- manuale znalezione .. ale chyba mi nie pomoga

- co do oryginalnych zaslepek z halogenami ... da rade je zamontowac bez zdejmowania zdezaka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko super ...

> ale w te ktore podeslale ... te ze swiatlami sa wieksze ... tzn zaslepki sa fizycznie wieksze ...

> od tych ktore mam aktualnie ... skad ta roznica ? .. wystarczy odciac te nadmiarowa czesc ?

> Po drugie ... rozumiem ...ze same lampy sa przykrecone do zdezaka i wpasowane w zaslepke ?

> rozumiem wiec ...ze :

> - oryginalne swiatla dzienne maja ta sama srednice co swiatla z wklejonego przeze mnie linka ?

> - te duze zaslepki beda pasowaly w miejsce moich zaslepek ?

> moglbym poprosic o linka do manuala ?

> Z gory dziekuje

> ----edit

> - manuale znalezione .. ale chyba mi nie pomoga

> - co do oryginalnych zaslepek z halogenami ... da rade je zamontowac bez zdejmowania zdezaka ???

Ja sobie dokupiłem przeciwmgielne te jak to określasz za duże zaślepki pasują do zderzaka jak trzeba da się na upartego zamontować bez zdejmowania zderzaka ale te oryginalne zaślepki są zagrzane na końcach trzeba delikatnie by niczego nie uszkodzić, a jak zderzak masz na zdjęty to łatwiej więcej miejsca.

Ciekawe jak te światła co wynalazłeś świecą bo jak tak na niebiesko to ja nie lubię ale światła fajne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko super ...

> ale w te ktore podeslale ... te ze swiatlami sa wieksze ... tzn zaslepki sa fizycznie wieksze ...

> od tych ktore mam aktualnie ... skad ta roznica ? ..

wymiary zewnetrzne zaslepek sa identyczne, lampy, ktore pasuja maja srednice ok. 9cm (te co podales maja 7cm, wiec sa za male)

wystarczy odciac te nadmiarowa czesc ?

jesli masz kratki na stale, to trzeba ciac, ale tak jak pisalem - wymiary zasklepek i kratek pod halogeny sa identyko

> Po drugie ... rozumiem ...ze same lampy sa przykrecone do zdezaka i wpasowane w zaslepke ?

halogeny sa przymocowane do zaslepek i dopiero zaslepki sa mocowane do zderzaka

> rozumiem wiec ...ze :

> - oryginalne swiatla dzienne maja ta sama srednice co swiatla z wklejonego przeze mnie linka ?

nie ma ori swiatel dziennych (bynajmniej w tym miejscu), srednice opisalem wyzej

> - te duze zaslepki beda pasowaly w miejsce moich zaslepek ?

beda, ale nie wiem jaki masz zderzak (zaslepki sa jednym elementem ze zderzakiem czy osobnym?)

> moglbym poprosic o linka do manuala ?

> Z gory dziekuje

> ----edit

> - manuale znalezione .. ale chyba mi nie pomoga

> - co do oryginalnych zaslepek z halogenami ... da rade je zamontowac bez zdejmowania zdezaka ???

naturalnie uslyszysz, ze nie, ale ja uparlem sie ze nie zdejme zderzaka (auto w miare nowe, nie chcialem nic ruszac) - troche to upierdliwe, ale da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko super ...

> ale w te ktore podeslale ... te ze swiatlami sa wieksze ... tzn zaslepki sa fizycznie wieksze ...

> od tych ktore mam aktualnie ... skad ta roznica ? .. wystarczy odciac te nadmiarowa czesc ?

nie wiem o co Ci chodzi icon_eek.gif

Wyjmujesz zaślepkę ze zderzak, kupujesz mocowanie halogena , do niego przykręcasz lampę no i tą ramkę wkręcasz w zderzak. Kwestia jeszcze czy masz zderzaki lakierowane czy czarne- w tych drugich zaślepka jest zlana ze zderzakiem i trzeba wycinać.

> Po drugie ... rozumiem ...ze same lampy sa przykrecone do zdezaka i wpasowane w zaslepke ?

nie do kratki tej plastikowej a ta kratka do zdrezaka

> rozumiem wiec ...ze :

> - oryginalne swiatla dzienne maja ta sama srednice co swiatla z wklejonego przeze mnie linka ?

Panada niema świateł oryginalnych

> - te duze zaslepki beda pasowaly w miejsce moich zaslepek ?

nie wiem o co Ci chodzi- już wyżej napisałem wyjmujesz kratki bez halo wkładasz z halogenami.

> moglbym poprosic o linka do manuala ?

> Z gory dziekuje

> ----edit

> - manuale znalezione .. ale chyba mi nie pomoga

przykro mi- prościej się nie dało 270751858-jezyk.gif

> - co do oryginalnych zaslepek z halogenami ... da rade je zamontowac bez zdejmowania zdezaka ???

możesz próbować ale ryzykujesz połamanie mocowań kratek- fabrycznie kratki mają takie wypustki które są od wewnątrz zgrzane- od kierowcy dasz radę ale od pasażera przeszkadza zbiornik spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem o co Ci chodzi

> Wyjmujesz zaślepkę ze zderzak, kupujesz mocowanie halogena , do niego przykręcasz lampę no i tą

> ramkę wkręcasz w zderzak. Kwestia jeszcze czy masz zderzaki lakierowane czy czarne- w tych

> drugich zaślepka jest zlana ze zderzakiem i trzeba wycinać.

> nie do kratki tej plastikowej a ta kratka do zdrezaka

> Panada niema świateł oryginalnych

> nie wiem o co Ci chodzi- już wyżej napisałem wyjmujesz kratki bez halo wkładasz z halogenami.

> przykro mi- prościej się nie dało

> możesz próbować ale ryzykujesz połamanie mocowań kratek- fabrycznie kratki mają takie wypustki

> które są od wewnątrz zgrzane- od kierowcy dasz radę ale od pasażera przeszkadza zbiornik

> spryskiwacza.

'

OK ... nie napisalem waznej rzeczy ... mam zdezak w kolorze nadwozia z wkladanymi zaslepkami (kratkami).

Tak wiec zaslepke (kratke) moge wyjac.

I teraz .... ktos z Was napisal ...ze te kratki sa identyczne ...

Identyczne wymiary (mowie o wymiarach otworu w zdezaku) ma kratka ze swiatlem jak i kratka pelna (bez otworu).

A mowie o tych kratkach : wlasnie te .. sa fotki 2 rodzajow kratek ...z halogenem i bez.

I wlasnie interesuje mnie sposob mocowania tych "wiekszych" (z lampa).

Juz wiem ...ze nic nie trzeba odcinac ... pytanie tylko ... czy ta dolna czesc kratki laczy sie ze zdezakiem czy czyms innym ? Jak zdezak ..to po spasowaniu zrobilbym ze 2 otworki na przelot przez te kratke i zderzak i calosc skrecil ze soba.

Jezeli zas chodzi o swiatelka .. to swieca one na bialo ... zadnej niebieskiej poswiaty ... na szczescie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mowie o tych kratkach : wlasnie te .. sa fotki 2 rodzajow kratek ...z halogenem i bez.

> I wlasnie interesuje mnie sposob mocowania tych "wiekszych" (z lampa).

z tego co pamietam to dolna czesc tych ramek pod halogeny jest mocowana bezposrednio do zderzaka - tam chyba nawet sa otwory w zderzaku pod mocowanie tych "halogenowych" ramek

dla pewnosci najedz przodem na cos lub jak masz to jakis najazd czy kanal i sobie od spodu zerkniesz w glab zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> '

> OK ... nie napisalem waznej rzeczy ... mam zdezak w kolorze nadwozia z wkladanymi zaslepkami

> (kratkami).

> Tak wiec zaslepke (kratke) moge wyjac.

> I teraz .... ktos z Was napisal ...ze te kratki sa identyczne ...

> Identyczne wymiary (mowie o wymiarach otworu w zdezaku) ma kratka ze swiatlem jak i kratka pelna

> (bez otworu).

> A mowie o tych kratkach : wlasnie te .. sa fotki 2 rodzajow kratek ...z halogenem i bez.

> I wlasnie interesuje mnie sposob mocowania tych "wiekszych" (z lampa).

> Juz wiem ...ze nic nie trzeba odcinac ... pytanie tylko ... czy ta dolna czesc kratki laczy sie ze

> zdezakiem czy czyms innym ? Jak zdezak ..to po spasowaniu zrobilbym ze 2 otworki na przelot

> przez te kratke i zderzak i calosc skrecil ze soba.

> Jezeli zas chodzi o swiatelka .. to swieca one na bialo ... zadnej niebieskiej poswiaty ... na

> szczescie

Więc po kolei- najpierw to tego plastiku przykręcasz lampę a następnie wkładasz całośc już zmontowaną i podpiętą instalacją w otwór w zderzaku najpierw wsuwając tą dolną część i przykręcając ją od dołu do już istniejących otworów w zderzaku. Później w górze przykręcasz 2-ma imusikiami do górnej części zderzaka i po kłopocie - szczegóły co i jak a manualu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc po kolei- najpierw to tego plastiku przykręcasz lampę a następnie wkładasz całośc już

> zmontowaną i podpiętą instalacją w otwór w zderzaku najpierw wsuwając tą dolną część i

> przykręcając ją od dołu do już istniejących otworów w zderzaku. Później w górze przykręcasz

> 2-ma imusikiami do górnej części zderzaka i po kłopocie - szczegóły co i jak a manualu

o wlasnie ... i tak zamierzam zrobic ...

musze tylko rozwiazac inny problem .... mocowanie swiatelek do kratki ...

maja inne mocowanie niz przeciwmglowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o wlasnie ... i tak zamierzam zrobic ...

> musze tylko rozwiazac inny problem .... mocowanie swiatelek do kratki ...

> maja inne mocowanie niz przeciwmglowe.

techniki sa rozne - skrecanie, klejenie, etc - tu juz zalezy od konkretnych lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz próbować ale ryzykujesz połamanie mocowań kratek- fabrycznie kratki mają takie wypustki

> które są od wewnątrz zgrzane- od kierowcy dasz radę ale od pasażera przeszkadza zbiornik

> spryskiwacza.

gadanie - da sie to zrobic, ale trzeba sie delikatnie nameczyc, bo wyszarpywac te stare kratki - marny pomysl, ja bym sie nie odwazyl, bo u mnie byly dosc mocno zgrzane.

Ja np. wycinalem te stare kratki zaczynajac od srodka, demolowalem je do momentu, az mialem od przodu doscie do miejsc, w ktorych byly zgrzane do skorupy zderzaka - strat brak (poza starymi kratkami smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu za te same kratki płaciłem odpowiednio 24 i 26zł.

Teraz sztuka to 65zł!!! Powariowali w tym Fiacie

dzienne3h.jpg

Mocowanie za pomocą tej stopki od lampy. Zostały odcięte zaczepy na oryginalny halogen aby lampa idealnie dolegała do ramki. Poxipol usztywnił całą konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wada taka ..ze nie masz regulacji tych lamp ..a szkoda ... bo w tej chwili sa dla sztuki .. nie

> mozna ich jakkolwiek wyregulowac.

Dla sztuki to piszesz posty...

Lampa drl idealnie dolega do ramki a sama w sobie nie jest regulowana.

DRL ma świecić mocnym światłem a nie oświetlać drogę więc nie musi miec regulacji

Masz byc widoczny z przeciwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla sztuki to piszesz posty...

> Lampa drl idealnie dolega do ramki a sama w sobie nie jest regulowana.

> DRL ma świecić mocnym światłem a nie oświetlać drogę więc nie musi miec regulacji

> Masz byc widoczny z przeciwka

Jezeli nie jest wymagana regulacja swiatel dzienych ...to przepraszam .. nie wiedzialem ....

I zamykam sie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> na naszej stronie www.masz manuale do montażu świateł przeciwmgnielnych- wystarczy je potem

> zastąpić do wkładami jazdy dziennej takimi

> lub kupić gotowe- takie

W przypadku multijeta standardowa zaślepka od strony kierowca ma wycięte otwry wlotu powietrza do chłodzenia intercoolera, czy jest taka odmiana zaślepki w wersji ze światłami? Może ktoś ma multijeta z fabrycznymi światłami przeciwmgielnymi i mógłby to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku multijeta standardowa zaślepka od strony kierowca ma wycięte otwry wlotu powietrza do

> chłodzenia intercoolera, czy jest taka odmiana zaślepki w wersji ze światłami? Może ktoś ma

> multijeta z fabrycznymi światłami przeciwmgielnymi i mógłby to sprawdzić.

Jeśli potrzebujesz zaślepki do mjt to są same dostępne w ASO, maja tylko inny numer eper. Strona pasazera jest identiko,

Cena zaślepki to ok, 65zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Ma ktoś z Was zamontowane te światła dzienne, które są na aukcji ?

To jest to samo co moje tylko home made. Te z aukcji też są rzemieślicze ( lampy klejone do ramek )

Trzeba policzyć: ramka podrożała bo kosztuje 65zł za szt. a lampy DRL ok 130-150zł

Plus do tego trochę chęci i własnego zaangazowania ( lampu można dokleić, dodrutować samemu ) i mamy ten sam efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest to samo co moje tylko home made. Te z aukcji też są rzemieślicze ( lampy klejone do ramek )

> Trzeba policzyć: ramka podrożała bo kosztuje 65zł za szt. a lampy DRL ok 130-150zł

> Plus do tego trochę chęci i własnego zaangazowania ( lampu można dokleić, dodrutować samemu ) i

> mamy ten sam efekt

Ja tam mam halogeny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.