Skocz do zawartości

Immobilizer ducato


omega01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam sobie kluczyk scyzoryk do Ducato 2007r.

Jego obudowa była już sfatygowana więc wymieniłem ją na nową przekładając bebechy pilota oraz grot.

Wszystko po tej operacji działało prawidłowo czyli autko zapalało centralny działał.

Ducato postało 4 dni i nie gaśnie na desce symbol immobilizera (pomarańczowe autko z kłódką), i co za tym idzie auto kręci, ale nie odpala.

Wziąłem drugi kluczyk bez pilota i auto zapala jak należy.

Więc wnioskuję, że rozkodował się immo w pierwszym kluczyku.

Jak ugryź ten temat?? Jest możliwość samemu przystosowania kluczyka aby działał??

Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale auto zapalało po modyfikacji. Po postoju mu się odechciało.

Może ci wypadła pastylka i jest za daleko antenki IMMO zlosnik.gif

BTW . Ostatnio padła elektronika alarmu w scyzoryku fiata. Da to sie jakoś dorobić taniej niż w ASO zlosnik.gif Może kupić jakiś uzywany scyzoryk z elektroniką i jakoś to ustrojstwo zestroić pod dany samochód confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W nagłówku jak i opisie pisze Ducato 2007r.

Odpowiadałem Matiemu na inny problem. U ciebie mogła przesunąć się cała płytka, najlepiej byłoby ją wyjąć i przyłożyć bezpośrednio do anteny przy stacyjce.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Ducato scyzoryk przedliftowy czyli ten duży jak w stilo

Obecnie FES nie obsługuje programowania pilota.

Może w przyszłości będzie obsługiwał to wtedy kupisz używany kluczyk, przy pomocy FES wprogramujesz pilota*, klucznik dorobi grot i wprogramuje immo* albo ASO wprogramuje immo*.

* Musisz mieć kod elektroniczny, który znajduje się na niebieskiej karcie kodowej.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie źle zrozumiałeś albo ja źle to wytłumaczyłem zlosnik.gif Chodzi to, że samochód normalnie odpala na dwóch kluczykach tylko ze w jednym padła elektronika sterująca na płytce drukowanej i nie działa alarm z kluczyka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mnie źle zrozumiałeś albo ja źle to wytłumaczyłem Chodzi to, że samochód normalnie odpala na

> dwóch kluczykach tylko ze w jednym padła elektronika sterująca na płytce drukowanej i nie

> działa alarm z kluczyka

Dokładnie tak Cie zrozumiałem, rozwiązaniem jest zakup używanego kluczyka, przełożenie grota(odruchowo opisałem procedurę jak ktoś nie ma scyzoryka), wprogramowanie immo oraz zaprogramowanie pilota.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko co z tym pilotem alarmu kto mi to zaprogramuje hmm.gif jest jakaś prodcedura programowania pilota? BTW jak przeglądam elearna to jest tak to pogmatwane że nawet nie wiem gdzie znajduje sie centralka tego alarmu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra tylko co z tym pilotem alarmu kto mi to zaprogramuje jest jakaś prodcedura programowania

> pilota?

Musisz poczekać/poprosić autora FES o dodanie takiej funkcjonalności.

> BTW jak przeglądam elearna to jest tak to pogmatwane że nawet nie wiem gdzie znajduje

> sie centralka tego alarmu

Jeśli mówimy o takim kluczyku jak w Stilo to sterowanie alarmem odbywa się po can za pośrednictwem BC.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli mówimy o takim kluczyku jak w Stilo to sterowanie alarmem odbywa się po can za pośrednictwem BC.

Dokładnie tak jest wink.gif Czyli wychodzi na to że BC jest także centralką alarmu spineyes.gif

> Pozdrawiam BAS

Dzięki za cenne wskazówki. Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i się wszystko wyjaśniło, po rozebraniu jeszcze raz kluczyka okazało się, że szklana rureczka jakimś cudem zmieniła swoje miejsce w kluczyku.

Po wsadzeniu jej z powrotem na miejsce i lepszym przytwierdzeniu wszystko działa jak należy.

Dziękuje wszystkim za sugestie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i się wszystko wyjaśniło, po rozebraniu jeszcze raz kluczyka okazało się, że szklana rureczka

> jakimś cudem zmieniła swoje miejsce w kluczyku.

> Po wsadzeniu jej z powrotem na miejsce i lepszym przytwierdzeniu wszystko działa jak należy.

To była moja pierwsza myśl tongue.gif i tak napisałem. Jak działało to musi działać ta pastylka raczej jest "niepsującasie" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.