Skocz do zawartości

Xsara 1.6 16v felerna skrzynia


kamilkce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

W mojej xsarze chyba pada już druga skrzynia biegów , od pewnego czasu słychać wycie , pierwsza hałasująca skrzynia została wymieniona 3 lata temu na używkę która do tej pory działała b.dobrze .

Słyszałem ze xsary mają z reguły "papierowe" skrzynie z krótką żywotnością więc mam je co kilka lat wymieniać ?

Nie katuję auta więc jestem trochę rozczarowany całą sytuacją .

Nie dość że skrzynia jest słaba to do tego źle zestopniowana , 3tys obr. przy 100km/h ... nie da się jezdzic po autostradach i drogach szybkiego ruchu , albo trzeba jechac 85km/h albo nastawić sie na spalanie 8L / 100

Jest jakaś skrzynia 6-stopniowa lub lepiej zestopniowana która pasuje do tego auta?

Auto jest naprawdę fajne , lecz zespół napędowy przyprawia o ból głowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam .

> W mojej xsarze chyba pada już druga skrzynia biegów , od pewnego czasu słychać wycie , pierwsza

> hałasująca skrzynia została wymieniona 3 lata temu na używkę która do tej pory działała

> b.dobrze .

> Słyszałem ze xsary mają z reguły "papierowe" skrzynie z krótką żywotnością więc mam je co kilka lat

> wymieniać ?

> Nie katuję auta więc jestem trochę rozczarowany całą sytuacją .

> Nie dość że skrzynia jest słaba to do tego źle zestopniowana , 3tys obr. przy 100km/h ... nie da

> się jezdzic po autostradach i drogach szybkiego ruchu , albo trzeba jechac 85km/h albo

> nastawić sie na spalanie 8L / 100

> Jest jakaś skrzynia 6-stopniowa lub lepiej zestopniowana która pasuje do tego auta?

> Auto jest naprawdę fajne , lecz zespół napędowy przyprawia o ból głowy :/

Jakiego oleju używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam .

> W mojej xsarze chyba pada już druga skrzynia biegów , od pewnego czasu słychać wycie , pierwsza

> hałasująca skrzynia została wymieniona 3 lata temu na używkę która do tej pory działała

> b.dobrze .

> Słyszałem ze xsary mają z reguły "papierowe" skrzynie z krótką żywotnością więc mam je co kilka lat

> wymieniać ?

> Nie katuję auta więc jestem trochę rozczarowany całą sytuacją .

> Nie dość że skrzynia jest słaba to do tego źle zestopniowana , 3tys obr. przy 100km/h ... nie da

> się jezdzic po autostradach i drogach szybkiego ruchu , albo trzeba jechac 85km/h albo

> nastawić sie na spalanie 8L / 100

> Jest jakaś skrzynia 6-stopniowa lub lepiej zestopniowana która pasuje do tego auta?

> Auto jest naprawdę fajne , lecz zespół napędowy przyprawia o ból głowy :/

Niestety w wersji 1,6 16v ta skrzynia jest piętą achillesową tego auta.

Jest za słaba do tych silników - problem występował również w P206 1,6 16v (takie startowały w rajdowym pucharze peugeota i chłopaki albo zmieniali biegi jak taksiarze albo zmieniali skrzynie biegów co rajd czy dwa).

Brat w swojej ma już trzecią skrzynię przy przebiegu 220 tys. km i jest to jedyna awaria mechaniczna w tym aucie u niego a mamy to auto odkąd ma 60 tys. km. Jeździ na Motulu 75W80 ale i tak mówi, że co 3 lata po prostu musi wymienić na świeższą.

W moim VTSie nie ma problemu - jest inna skrzynia.

W Xsarze I 1,4 8v też nie było żadnych problemów.

Z innej beczki - polecam montaż tempomatu - koszt używanej manetki ok. 50 zł, wiązka powinna być gotowa - u brata wystarczyło podpiąć manetkę i aktywować w komputerze tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.