Skocz do zawartości

Coś tam puka, cos tam stuka - GP 1.4 16V


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Owe pukanie (stuk), nie jest jakieś głośne, ale słyszalne i występuje w następujących sytuacjach:

zaraz po puszczeniu sprzęgła (po zmianie biegu na wyższy) podczas niezbyt ostrego przxyspieszania

wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy (niezbyt szybkiej, tak ok. 40km/h)

Dodatkowo, ale to może być niezwiązane, czasem gdy auto turla się (na biegu) słychac równomierne postukiwanie, uzaleznione od prędkości, jakby coś lekko ocierało. Jest możliwe, żeby było to coś związanego z hamulcami? Pytam, bo tylne tarcze już są trochę zjechane i dodatkowo ręczny ostatnio działa mi tylko na jedno koło (likna poszła?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być poduszka silnika/skrzyni , pobadaj ruszając odpowiednio na ręcznym i nasłuchując spod

> maski lub też ktoś niech kuka na mocowania czy coś

też mam podejrzenie, że to poduszka. Posłuchamy i zobaczymy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być poduszka silnika/skrzyni , pobadaj ruszając odpowiednio na ręcznym i nasłuchując spod

> maski lub też ktoś niech kuka na mocowania czy coś

Ile poduszek ma silkik i skrzynia?

Czy równomierne pyk-pyk-pyk też może wskazywać na to, ze jest to poduszka>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w GP a nie chce mi się w eperze kukać wink.gif W stilo są 2 dolne , 1 do skrzyni i 1 przy rozrządzie jak pamiętam.

Jak mi rozrząd ASO robiło i skręciło poduszke na podniesionym to po opadzie nie dokręcona tak waliła na nierównościach itd.

W puncie jak była padnięta przy skrzyni to też było puknięcie , łatwo sprawdzić jadąc na niskim biegu kopiąc w gaz i puszczając , wtedy silnik się rusza i słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem ile w GP a nie chce mi się w eperze kukać W stilo są 2 dolne , 1 do skrzyni i 1 przy

> rozrządzie jak pamiętam.

> Jak mi rozrząd ASO robiło i skręciło poduszke na podniesionym to po opadzie nie dokręcona tak

> waliła na nierównościach itd.

> W puncie jak była padnięta przy skrzyni to też było puknięcie , łatwo sprawdzić jadąc na niskim

> biegu kopiąc w gaz i puszczając , wtedy silnik się rusza i słychać.

Nie jest to poduszka frown.gif

Po podniesieniu auta i odpaleniu, słychać różne "dziwne" dźwięki ze skrzyni biegów. Także albo skrzynia, albo mechanizm różnicowy. W zeszłym roku już miałem przygodę ze skrzynią - wówczas pękła mi obudowa (ta część co osłania bieg V i VI), a sprawca była mała śrubka, która sobie w środku "latała". Ciekawe co będzie tym razem.

Póki co trzeba było postawić na nogi Uno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bagatelizuj tego - u mnie w 1.4 8v też najpierw podobne dźwięki się wydobywały, ASO zbywało, a po miesiącu rozleciała się skrzynia i zblokowało koła. Musiała taka fajna laweta z dźwigiem przyjechać żeby załadować auto, bo zwykła nie dała rady go wciągnąć wink.gif No i dobrze że na mało uczęszczanej drodze bo koła po prostu stanęły i pas był zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bagatelizuj tego - u mnie w 1.4 8v też najpierw podobne dźwięki się wydobywały, ASO zbywało, a

> po miesiącu rozleciała się skrzynia i zblokowało koła. Musiała taka fajna laweta z dźwigiem

> przyjechać żeby załadować auto, bo zwykła nie dała rady go wciągnąć No i dobrze że na mało

> uczęszczanej drodze bo koła po prostu stanęły i pas był zablokowany.

Nie bagatelizuję. Jak tylko powiedzieli w serwisie że to ze skrzyni i zapytali czy mają działać dalej, to kazałem im tak robić. Zobaczymy czy dziś zadzwonią z mniej lub bardziej sympatycznymi wiadomościami.

A swoją drogą, zastanawiam sie co to może być. Cos odpadło i lata w środku, jakaś bębatka się wyszczerbiła, luzy jakieś czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bagatelizuję. Jak tylko powiedzieli w serwisie że to ze skrzyni i zapytali czy mają działać

> dalej, to kazałem im tak robić. Zobaczymy czy dziś zadzwonią z mniej lub bardziej

> sympatycznymi wiadomościami.

> A swoją drogą, zastanawiam sie co to może być. Cos odpadło i lata w środku, jakaś bębatka się

> wyszczerbiła, luzy jakieś czy co ?

Auto gotowe i 9 stów nie moje passed_out.gif

Po rozebraniu skrzyni biegów okazało się że rozleciało się łożysko na wale.

Poduszka przy skrzyni była trochę wyrobiona, więc też ją od razu wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto gotowe i 9 stów nie moje

> Po rozebraniu skrzyni biegów okazało się że rozleciało się łożysko na wale.

Fantastic Italian Automotive Technology zlosnik.gif

Niech sluży,Z drugiej strony ciekawe czy nie taniej by Ci było po prostu kupić skrzynię na allegro hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fantastic Italian Automotive Technology

> Niech sluży,Z drugiej strony ciekawe czy nie taniej by Ci było po prostu kupić skrzynię na allegro

Na alledrogo, sześciobiegowe są po ok 1500 zł.

Tutaj przynajmniej mam nowe łożysko, wszystko sprawdzone, przy okazji wymienioną łapę i simmering, więc problemów powinno już nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.