Skocz do zawartości

Mondeo Diesel 2001r


szabla

Rekomendowane odpowiedzi

witam od wczoraj jestem wlascicielm Mondeo z 2001r w turbo dieslu, zakupilem je w niemczech i w zwiazku z tym mam kilka pytan? Moze zna ktos odpowiedz na nie

1. Silnik w moim Mondeo to 2.0l Diesel jednak nie ma z tylu naklejki TDCi w zwiazku z tym czy to nie jest TDCi w Breirfie nie moge nic znalesc koles na placu mowil ze to TDCi ale cos w mu w to nie wierze a wszystkie TDCi ktore milalem mialy naklejke z tylu moj nie ma i pod maska tez nie pisze TDCi? czy byly jeszcze jakies inne silniki w tym troku?

2. W lusterku wstecznym w wewnatrz auta sa jakies dwa przyciski off i start i mala lampeczka?co to moze byc? napewno nie podgrzewanie.

3. W zderzaku ma czujniki parkowania gdzie pojawia sie informacia o przeszkodzie? jak daje znac?

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam od wczoraj jestem wlascicielm Mondeo z 2001r w turbo dieslu,

> zakupilem je w niemczech i w zwiazku z tym mam kilka pytan? Moze

> zna ktos odpowiedz na nie

> 1. Silnik w moim Mondeo to 2.0l Diesel jednak nie ma z tylu naklejki

> TDCi w zwiazku z tym czy to nie jest TDCi w Breirfie nie moge

> nic znalesc koles na placu mowil ze to TDCi ale cos w mu w to

> nie wierze a wszystkie TDCi ktore milalem mialy naklejke z tylu

> moj nie ma i pod maska tez nie pisze TDCi? czy byly jeszcze

> jakies inne silniki w tym troku?

Może być TDDi - zależy jaki masz motor (symbol poproszę)

> 2. W lusterku wstecznym w wewnatrz auta sa jakies dwa przyciski off i

> start i mala lampeczka?co to moze byc? napewno nie podgrzewanie.

Czy to jest fabryczne lusterko?

> 3. W zderzaku ma czujniki parkowania gdzie pojawia sie informacia o

> przeszkodzie? jak daje znac?

Pewnie brzęczyk - zależy czy fabryczne czy nie. A może na lusterku właśnie lapmpeczka mryga?

> dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak moj silnik to TDDi. Co to za silniki? co zonacza druga literka D?

> Jak z ich uztkowaniem jak ze spalaniem?

TDDI były w mondasie w dwóch wersjach 90 i 115 (nie myl ze 115 TDCi). To zwykły silnik dieslowski z turbiną i icoolerem, zasilany z klasycznej pompy wtryskowej (TDCi to Common Rail). TDDi to silnik nie do zajechania, jesli się z nim należycie obchodzi. taki (jeśli 115 to szybki) muł roboczy. Zużycie - zależy oczywiście jak jeździsz: miasto w okolicach 7,5-8,5, trasa od 7 (przepisowo) do 10 (max).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za info, nie wiem jeszcze ile ma koni musze zjarzec dzis do

> Briefu. Jezdzilem nim po placu to mial kopa, na trasie nie wiem

> bo wroicl na lawetce

daj symbol silnika, to Ci powiem jak powerek masz pod nogą. 90 KM jest nie do zdarcia, 115 można na autostradce 200 utrzymać przez całą europę.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrze pozniej to ci powiem jaki symbol. A to lusterko o ktore wczoraj pytalem i te przysciki, to taki bajer ze jak samochod ajdacy za toba oslepia cie swiatlami to mozesz wlaczyc to i automatycznie przyciemni sie lusterko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.