Skocz do zawartości

Prosty zestaw audio do hatchbacka


coenmz

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy fani car audio!

Niedługo będę wymieniał cały środek w samochodzie i z racji tego pomyślałem aby od razu położyć kable do audio i odrobinkę poprawić umierający zestaw fabryczny.

Fabrycznie mój samochód ma 6 głośników i chcianym aby tak zostało. Chciałbym tez aby zostały one w fabrycznych miejscach:

2x 10 cm w podszybiu

2x 16cm w tylnych boczkach

2x 16cm w tylnej półce.

Głośniki w boczkach i w półce są spięte, mamy klasyczne 4 kanały.

Cały problem polega a tym, że fabryczne miejsca na głośniki są dość płytkie i ciężko tam zmieścić jakieś nowe głośniki z dużymi magnesami.

1. Jakie kable położyć do zasilania jednostki sterującej i głośników?

2. Jakie głośniki? Cos o jak najlepszym stosunku jakość?cena.

3. Jakie radio?

Uwaga! NIE planuję bawić się w wygłuszanie samochodu. NIE planuję wozić w bagażniku żadnej skrzynki odpowiedzialnej za basowe brzmienie.

Chętnie kupie jakieś używane radio, musi ono mieć USB.

Aha, w piwnicy znalazłem nowy zestaw Focal Acces 130 A1 (dwa woofery 130mm, 2 zwrotnice, 2 gwizdki) i z chęcia bym go wykorzystał...

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakieś pułapy cenowe aby nie wyskoczyć z czymś ekstrawaganckim ?

Kompletnie nie orientuje się z cenach takich rzeczy... Myślę, że 300 euro na maximum absolutne. Naturalnie używany sprzęt też wchodzi w grę - muszę tylko wiedzieć czego szukać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary już masz, ale skoro wspomniałeś o małej ilości miejsca montażowego głośnika to trzeba się upewnić jakie maksymalnie można zamontować. To zawęzi wybór smile.gif

Wspomniany zestaw jaki posiadasz może udałoby się wykorzystać i zamontować z przodu... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.