Skocz do zawartości

Metaliczne tarcie pod pedałem sprzęgła


Astyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

1.2 8v + skrzynia SC Abarth

Zauważyłem ostatnio trochę niepokojące tarcie podczas wciskania sprzęgła. Gdy wciskam pedał na ok 2-3cm czuć jakby ocierał metal o metal. Nie słychać tego lecz czuć na nodze i jest tylko wtedy gdy pedał się rusza w tym przedziale 2-3 cm nie że ociera cały czas przy wciśniętym na taką głębokość....

Myślałem żę mocowanie pedału jest temu winne ( przesmarować czy coś ) ale efekt ten nie występuje gdy wciskam sprzęgło na luzie.. tylko gdy mam obojętnie jaki bieg panic.gif

I tu pytanie czy objawy wskazują na coś poważniejszego? :D

Co do samego sprzęgła biegi wchodzą ładnie nie ma problemów.

Samo sprzęgło nie ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linka właśnie była wymieniana 2 miesiące temu....

kurde to nie dobrze ;o

tak jak pisalem uczucie jest jakby pedał na mocowaniu ocierał... ale tylko gdy jest jakis bieg ;o

Ogólnie sprzęgło ok...

trochę nerwowo pracuje, nie że łapie szybko lecz nerwowo nie ma płynności... bardzo zrywne ;o

A objawami uszkodzonego słoneczką może być to że ciężko wchodzą biegi na wys. obrotach? tzn nie chcą wejść ;o

Przy powolnej jeździe wchodzą jednym palcem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku poza zgrzytami i oporami pod nogą sprzęgło też było niby OK, potem się zaczęły zgrzyty przy wrzucaniu wstecznego, potem trzeba było po parę razy negocjować ze sprzęgłem, żeby dobrze biegi wchodziły. A potem to nie wiem, bo był swap i taki widok jak na zdjęciu się okazał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na początku poza zgrzytami i oporami pod nogą sprzęgło też było niby OK, potem się zaczęły

> zgrzyty przy wrzucaniu wstecznego, potem trzeba było po parę razy negocjować ze sprzęgłem,

> żeby dobrze biegi wchodziły. A potem to nie wiem, bo był swap i taki widok jak na zdjęciu się

> okazał

;oooooooo to fajnie bo mi już wsteczny zgrzyta frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A objawami uszkodzonego słoneczką może być to że ciężko wchodzą biegi na wys. obrotach? tzn nie

> chcą wejść ;o

to jest raczej objaw zużycia/uszkodzenia synchronizatorów na poszczególnych biegach, ale najczęściej jest tak, że jakiś jeden konkretny bieg nie chce się wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Odgrzewam troche kotleta grinser006.gif

Nawiązujac do tego metalicznego tarca przy wciskaniu sprzegła to zauważyłem że dzieje sie to tylko gdy auto jedzie na jakimkolwiek biegu i jest wcisniety chocby troche gaz...

Gdy jest na luzie sprzegło chodzi OK

Gdy jade z bez gazu np. z lekkiej górki to sprzegło tez chodzi OK

A gdy juz dodam gazu i nacisne lekko sprzegło to czuje pod but.gif jakbym ruszał linka bez pancerza sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.