Skocz do zawartości

Festiwal błędów - trochę zgłupiałem


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie ktoś zapamiętał - miałem (mam) błędy spowodowane niskim sygnałem z czujnika zwanym sondą lambda

Dzisiaj znów mi się zapalił check i "engine fault" - znów sobie myślę ta cholerna sonda, więc sonda zamówiona już jedzie.

Po podpięciu pod FES-a troszkę się przeraziłem, bo są aż 4 błędy:

Quote:

1: U1706 - Siec CAN (NCM - NFR)

A CAN data transfer has been detected between the various systems on the CAN bus: the Engine ECU is not able to transfer data between the indicated systems unless mentioned otherwise. Check:

- Correct connection to the CN bus as well as power and ground supply to all involved ECUs

- ECU and setup correct configuration (enabling systems that are not present causes codes to be set)

- CAN bus wiring and connectors

Powodem tego błędu jest to, że ECU otrzymała nieprawidłowy sygnał z czujnika. Usterka nie zostanie wykryta teraz, ale jest przechowywana w pamięci. Wyczyść kody błędów i obserwuj przyszłe wystąpienie tego błędu. Lampka na desce została aktywowana przez ten błąd.

2: U1601 - Usterka linii C-CAN

No help available at present

Usterka nie zostanie wykryta teraz, ale jest przechowywana w pamięci. Wyczyść kody błędów i obserwuj przyszłe wystąpienie tego błędu. Lampka na desce została aktywowana przez ten błąd.

3: U1702 - Siec CAN (NCM - NGE)

No additional help available.

Powodem tego błędu jest to, że ECU nie otrzymywał sygnału z czujnika. Usterka nie zostanie wykryta teraz, ale jest przechowywana w pamięci. Wyczyść kody błędów i obserwuj przyszłe wystąpienie tego błędu. Lampka na desce nie została aktywowana przez ten błąd.

4: P0141 - Sonda lambda

O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank 1 Sensor 2)

Powodem tego błędu jest to, że ECU otrzymał bardzo niski sygnał z czujnika. Usterka nie zostanie wykryta teraz, ale jest przechowywana w pamięci. Wyczyść kody błędów i obserwuj przyszłe wystąpienie tego błędu. Lampka na desce została aktywowana przez ten błąd.


Widzę, że ludziska już walczyli z tymi błędami i troszkę zgłupiałem - czy ta sonda naprawdę nie działa czy to jakiś festiwal felernych wtyczek/złączek a może skrzynka przy aku? Wcześniej były błędy CAN, ale raz na miesiąc bez "check engine", a teraz dzisiaj dwa razy przy błędzie sondy wywala ten błąd CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tomtom mial kiedys podobny problem - padlo na wiazke.

> Przy okazji warto przejrzec złącza w obudowie akumulatora - pod bezpiecznikami (czy nie

> zasniedziały) . Do "odsniedziania" mozesz uzyć kontakt S

> W razie czego służe pomocą w lokalizacji podejrzanych złącz

Najpierw wymienię sondę, jutro ma przyjechać. Jak zwykle wiem na kogo można liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.