Skocz do zawartości

Szyby


radek_p14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj odebrałem Crome z warsztatu po wymianie alternatora oraz akumulatora i pojawił się pewien problem. Otóż nie mogę zaprogramować szyb (postępuje tak jak w instrukcji) wcześniej przed wymianą nie było żadnego problemu z zaprogramowaniem szyb. Dodam, że samochód był odłączony od zasilania przez około 3 dni. Również zapaliła się lampka: żółty trójkącik z wykrzyknikiem i informacja : Front LHS power window safety unavailable, raer RHS power window safety unavailable. Czy ktoś z was miał takie problemy albo wie jak to rozwiązać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwę tego problemem ale programowanie szyb podejmowałem 3 albo 4 razy po odłączeniu aku ale przypuszczam, że popełniłem jakiś błąd przy programowaniu.

Ostatnim razem po prostu zaprogramowałem wszystkie 4 szybki ale nie wiem czy musiałem, czy wystarczyło tylko wskazywane przez komp. za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz step by step:

1. Opuść wszystkie szyby.

2. Nieprzerwanie podnieś LP szybę i nie puszczaj przycisku przez kilka sekund.

3. Powtórz punkt 2 dla pozostałych szyb.

4. IF OK then break; else

5. Jeśli nic to nie da to odłącz klemę "-" na 15 minut, podłącz a następnie goto pkt.1.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz step by step:

> 1. Opuść wszystkie szyby.

> 2. Nieprzerwanie podnieś LP szybę i nie puszczaj przycisku przez kilka sekund.

> 3. Powtórz punkt 2 dla pozostałych szyb.

no właśnie tak zrobiłem i komunikat zgasł ale kilka raz coś pomieszałem i był problem - to tak jak się instrukcji nie czyta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie tak zrobiłem i komunikat zgasł ale kilka raz coś pomieszałem i był problem -

Od początku byłem pewien, że coś pomieszałeś smile.gif oczywiście była opcja usterki, ale jeśli wcześniej było ok to raczej błąd ludzki a nie awaria.

> to tak jak

> się instrukcji nie czyta

Prawdziwi facecie nie czytają instrukcji. wink.gif Jedynie informatykom wolno wink.gif

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłem tak jak pisaliście chyba ze 20 razy i nic nie pomogło. Nie wiecie jak programują szyby w

> ASO, czy robią to jakoś komputerowo.

Robią to dokładnie tak jak opisałem, komputerowo się nie da.

Sprawdź czy gdzieś(BC+drzwi) nie ma jakiś błędów.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj jeszcze tak bawiłem się tymi szybami i kilka razy podczas opuszczania czy podnoszenia szyba się zatrzymywała mimo ciągłego trzymania przycisku. Dodam, że na tym panelu sterowania kiedyś przestało mi działać blokowanie się przycisku przełączanie lusterek prawe lewe teraz muszę go trzymać aby ustawić lusterko (domyślnie przestawia się na prosto nie wskazuje żadnego lusterka). Czy może to oznaczać, że mój problem z zaprogramowaniem szyb tkwi w popsutym panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy dzisiaj jeszcze tak bawiłem się tymi szybami i kilka razy podczas opuszczania czy

> podnoszenia szyba się zatrzymywała mimo ciągłego trzymania przycisku. Dodam, że na tym panelu

> sterowania kiedyś przestało mi działać blokowanie się przycisku przełączanie lusterek prawe

> lewe teraz muszę go trzymać aby ustawić lusterko (domyślnie przestawia się na prosto nie

> wskazuje żadnego lusterka). Czy może to oznaczać, że mój problem z zaprogramowaniem szyb tkwi

> w popsutym panelu.

Raczej sterownika wewnątrz drzwi kierowcy lub połączeń elektrycznych... może coś zamokło coś zaśniedziało i sterownik raz działa a raz nie działa... do przeczyszczenia wszystkie kostki w drzwiach i panel... a jak to nie pomoże to rozebranie sterownika w drzwiach i sprawdzenie, czy nie zgnił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy później...

> Wszystko już działa. Pojechałem do ASO i jakoś udało się im je zaprogramować. W końcu zniknął ten

> denerwujący trójkąt.

W końcu udało się rozwiązać problem z szybami. Opiszę tu może komuś się przyda. Tak więc jak pisałem wcześniej po wymianie alternatora i akumulatora nie mogłem zaprogramować szyb. Szyby przed tą zmianą programowały się bez najmniejszego problemu. Pojechałem więc do ASO żeby zaprogramowali szyby jakoś im się udało, podobno zrobili to za pomocą komputera. Problem więc został rozwiązany.

Nie dawno przy usuwaniu klap z kolektora został odpięty akumulator i znów powtórka z historii nie da się zaprogramować szyb. W BC żadnych błędów nie ma, więc co jest grane. Goście nie jedną Crome robili i nie jedne szyby programowali, a u mnie się nie da. Więc przypuszczenie padło na panel sterowania szyb od strony kierowcy. Zamówiłem panel, zamontowałem i szyby bez najmniejszego problemu zaprogramowałem za pierwszym razem tak jak powinno być. Stary panel nie okazywał oznak popsucia. Szyby można było opuszczać, lusterka ustawiać jedyne co się nie dało to właśnie zaprogramować szyb. Tak więc jeśli ktoś będzie miał problemy z zaprogramowaniem szyb, a postępuje tak jak instrukcja mówi może ma podobny problem i wystarczy zakupić panel. Dodam, że panel może pochodzić od angielskiej Cromy, ja taki kupiłem i działa. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.