Skocz do zawartości

Wygłuszenie maski i 30 benzyna po lifcie


wojteck

Rekomendowane odpowiedzi

myślę, że to niewiele pomoże. W taty i30 też nie ma tego wygłuszenia i zastanawialiśmy się, czy by nie założyć, ale zrobiłem test na swoim Bravo: zdjąłem wygłuszenie maski, jeździłem kilka dni i nie czułem żadnej różnicy. Różnice poczułem dopiero jak zdjąłem taką gumową uszczelkę co jest pod maską tuż przed szybą. Wtedy zrobiło się wyraźnie głośniej w kabinie.

Myślę, że chcąc wyciszyć trochę odgłos silnika w i30 dużo więcej da, gdyby wykleić jakimiś matami (oczywiście przystosowanymi do wysokich temperatur) samą plastikową pokrywę silnika od spodu. W Bravo np. mam coś takiego fabrycznie, w i30 oczywiście nie dali. W nowym też nie dają hehe.gif W sumie można by zrobić jedno i drugie: wygłuszyć i pokrywę, i maskę i może byłoby trochę lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta mata na mace to wyciszy silnik dla osob stojących na zewnatrz samochodu ...

Też. Ale przy większych prędkościach, czasami naprawdę różne rzeczy mają wpływ na odbiór hałasu napływającego do kabiny. Wszystko przez elementy konstrukcyjne różnie wpływające na zawirowania powietrza. Cholera wie, czy akurat w I30 wygłuszenie maski nie wpłynie na hałas. Kolegi rodzice też mają I30 i twierdzi on, że od momentu zainstalowania metalowej osłony silnika i podwozia w środku jest ciszej. Nie tylko od szumu opon, ale też odgłos silnika jest cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić można wszystko tylko żeby dało efekt...

> Też. Ale przy większych prędkościach, czasami naprawdę różne rzeczy mają wpływ na odbiór hałasu

> napływającego do kabiny. Wszystko przez elementy konstrukcyjne różnie wpływające na

> zawirowania powietrza. Cholera wie, czy akurat w I30 wygłuszenie maski nie wpłynie na hałas.

> Kolegi rodzice też mają I30 i twierdzi on, że od momentu zainstalowania metalowej osłony

> silnika i podwozia w środku jest ciszej. Nie tylko od szumu opon, ale też odgłos silnika jest

> cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie. Czy wszystkie benzyniaki są tak głośne? U mojej w benzynie nie ma podbitki na

> masce. Czy ktoś zakładał podobną w benzynie jak jest w dieslu? Czy ewentualne wygłuszenie coś

> dało?

poszukaj na i30forum.pl lub na youtube.com - był filmik poglądowy z matą i bez i IMO nic ta mata nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobić można wszystko tylko żeby dało efekt...

> > cichszy.

dlatego najlepszy efekt dało by rozebranie całego auta i wygłuszenie "od podstaw" zlosnik.gif Ale to są ogromne koszty i czas.

Natomiast wygłuszenie maski i pokrywy silnika to powinna być chwila roboty i niewielki koszt, więc zawsze możesz zaryzykować jeśli masz ochotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje tylko znaleźć wygłuszenie od diesla...

> dlatego najlepszy efekt dało by rozebranie całego auta i wygłuszenie "od podstaw" Ale to są

> ogromne koszty i czas.

> Natomiast wygłuszenie maski i pokrywy silnika to powinna być chwila roboty i niewielki koszt, więc

> zawsze możesz zaryzykować jeśli masz ochotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz pozostaje tylko znaleźć wygłuszenie od diesla...

Poszukaj w sklepach - oczywiście nie w ASO, tylko w "normalnych" sklepach, które mają normalne ceny. Polecam np. FOX z Rzeszowa - ostatnio jeden z chłopaków z forum Hyundaia kupował miskę olejową i AFAIR w FOX zapłacił 180 złotych a ASO chciało 800 - oczywiście wszystko oryginały. Mogę się mylić co do dokładnych liczb, ale stosunek był mniej więcej 1:4.

Ja kupowałem u nich amortyzatory do swojego auta i wyszły dużo ponad 2x taniej, niż proponowało mi mieszczące się za ścianą ASO - do tego FOX miał praktycznie od ręki (na drugi dzień) a ASO miało "sprowadzać z Korei" (BTW pomyślałem po kilku takich tekstach, że to chyba chwyt marketingowy - określając część jako praktycznie niedostępną, którą nawet ASO musi sprowadzać z Azji w pewnym sensie nakłania się klienta do spontanicznego zakupu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.