Skocz do zawartości

Lancia Lybra pytanie


Sim86

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że szukam auta dla siebie byłem oglądać Lybre. Auto zadbane ale nie pozbawione wad, od łuszczącego sie zderzaka do zaniedbań w przedziale pasażerskim.

Mam pytanie, po odpaleniu auta na postoju zapalił sie "check", zapytajac sprzedawce o to powiedział żebym zamknął drzwi i check zgasł. Dzieje sie tak w tych samochodach ?? Na co jeszcze ewentualnie trzeba zwrócić uwagę przed zakupem tego modeli?

Z góry dziekuję za podpowiedzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że szukam auta dla siebie byłem oglądać Lybre. Auto zadbane ale nie pozbawione wad, od

> łuszczącego sie zderzaka do zaniedbań w przedziale pasażerskim.

> Mam pytanie, po odpaleniu auta na postoju zapalił sie "check", zapytajac sprzedawce o to powiedział

> żebym zamknął drzwi i check zgasł. Dzieje sie tak w tych samochodach ??

W tym wypadku "check" to nie "check engine" tylko "rzuć okiem na check panel" smile.gif A check panel to znajdujący sie po środku schemat samochodu pokazujący otwarte drzwi, spalone żarówki itd.

Oprócz tego u mnie "check" zapalają też takie drobiazgi jak żarówki, niski poziom płynów (ze spryskiwaczem włącznie) i otwarty bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym wypadku "check" to nie "check engine" tylko "rzuć okiem na check panel" A check panel to

> znajdujący sie po środku schemat samochodu pokazujący otwarte drzwi, spalone żarówki itd.

> Oprócz tego u mnie "check" zapalają też takie drobiazgi jak żarówki, niski poziom płynów (ze

> spryskiwaczem włącznie) i otwarty bagażnik.

Mi on też tłumaczył że przy każdej "duperelce" informuje on chekiem, więc widząc po tym jak Ty opisujesz to taka prawda smile.gif

Nadal będe szukał lepszego egzemplarza tego auta, w między czasie zerkając na 156-tki SW wink.gif bo też mi sie podobają ale Lancia ma te coś w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiecie na co zwrócić uwagę w tych autach, tzn myślę o Lanci. Co do alfy to obeznałem temat wzdłuż i wszesz a to nowy, świeży pomysł i dlatego pytam. Zawieszenie tańsze niż Alfa, bagażnik większy, lepiej wyposażone ... to zwróciło moją uwagę na te auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że szukam auta dla siebie byłem oglądać Lybre. Auto zadbane ale nie pozbawione wad, od

> łuszczącego sie zderzaka do zaniedbań w przedziale pasażerskim.

> Mam pytanie, po odpaleniu auta na postoju zapalił sie "check", zapytajac sprzedawce o to powiedział

> żebym zamknął drzwi i check zgasł. Dzieje sie tak w tych samochodach ?? Na co jeszcze

> ewentualnie trzeba zwrócić uwagę przed zakupem tego modeli?

> Z góry dziekuję za podpowiedzi !!

tak może być: jeżeli się świeci CHECK to znaczy że cóś jest nie tak - a co jest nie tak powinno być widac na wyświetlaczu radia (niedomknięte drzwi, spalona żarówka, brak plynu w chłodnicy czy sprysku) - nie wiem czy jakieś jeszcze są komunikaty bo innych nie miałem

na zdjęciu jakoś tylna klapa mi ise wydaje ze odstaje na dole

przy kupnie zwróć uwage na przyciski od klimy czy sa zniszczone - bo mogą być złuszczone już przy przebiegu poniżej 150 tkm (koszt zakupu kompletu nowych przycisków w granicach do 200 zł)

sprawdź układ wydechowy - przynajmniej w wersji 2,0 20V sa drogie oryginalne elementy i trudno dostępne zamienniki - żebyś sie nie zdziwił w razie czego...

mogą się łuszczyć światła przednie (taka jakby folia bezbarwna na nich)

moga śniedzieć elementy "chromowane"

bateria do kluczyka-pilota (nie scyzoryka) jest dosyć droga jak na takie g...o biglaugh.gif a i sam pilot lubi sie zrypać

mechanizmy otierania szyb lubią sie posypac (sprawdź wszystkie czy nie trzeszczą podczas podnoszenia/opuszczania - koszt mechnizmu około 300-400 zł

poza tym reszta jak w innych autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak może być: jeżeli się świeci CHECK to znaczy że cóś jest nie tak - a co jest nie tak powinno być

> widac na wyświetlaczu radia (niedomknięte drzwi, spalona żarówka, brak plynu w chłodnicy czy

> sprysku) - nie wiem czy jakieś jeszcze są komunikaty bo innych nie miałem

> na zdjęciu jakoś tylna klapa mi ise wydaje ze odstaje na dole

> przy kupnie zwróć uwage na przyciski od klimy czy sa zniszczone - bo mogą być złuszczone już przy

> przebiegu poniżej 150 tkm (koszt zakupu kompletu nowych przycisków w granicach do 200 zł)

> sprawdź układ wydechowy - przynajmniej w wersji 2,0 20V sa drogie oryginalne elementy i trudno

> dostępne zamienniki - żebyś sie nie zdziwił w razie czego...

> mogą się łuszczyć światła przednie (taka jakby folia bezbarwna na nich)

> moga śniedzieć elementy "chromowane"

> bateria do kluczyka-pilota (nie scyzoryka) jest dosyć droga jak na takie g...o a i sam pilot lubi

> sie zrypać

> mechanizmy otierania szyb lubią sie posypac (sprawdź wszystkie czy nie trzeszczą podczas

> podnoszenia/opuszczania - koszt mechnizmu około 300-400 zł

> poza tym reszta jak w innych autach

Podziękował za tak dosadną wypowiedź smile.gif

Chcę diesela ale układ wydechowy też oglądam i nie boje sie położyc pod auto żeby posprawdzac wink.gif

Na resztę zwrócę uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto jeszcze nadmienić jedną kwestię, o ile nie została wspomniana - tylne zawieszenie w Lybrze

> jest inne niż we współdzielącej płytę podłogową 156-ce - w Lancii stosuje się wzdłużne ramiona

> prowadzące (BLG).

> Nie tak dawno był ćwiczony ten temat - jakiś tekst

Przeczytałem wszystko, przeglądnąłem neta za tym i wydaje mi się to mniej skomplikowane niż w alfie, wiadomo każde auto ma coś droższego co może sie popsuć ale chyba nie będzie aż tak źle. Do tej pory nie oszczędzałem na częściach, nawet wymieniałem niektóre na zapas żeby 2x nie rozbierać czegoś więc myślę że jak sie zadba to będzie ok.

Podbudowały mnie wypowiedzi posiadaczy tego auta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mechanizmy otierania szyb lubią sie posypac (sprawdź wszystkie czy nie trzeszczą podczas

> podnoszenia/opuszczania - koszt mechnizmu około 300-400 zł

przy czym najczęściej pada wodzik za 15 zł 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy czym najczęściej pada wodzik za 15 zł

a problematyczna wymiana ?? Bo jak trafie na taki egzemplarz to zawsze idzie sprzedającemu powiedzieć te pare stów mniej a samemu wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a problematyczna wymiana ?? Bo jak trafie na taki egzemplarz to zawsze idzie sprzedającemu

> powiedzieć te pare stów mniej a samemu wymienić

zależy dużo też w jakim stanie są linki - bo jak linka po strzale wodzika się poskrca i pozagina to możę być problem dodatkowy

ogólnie IMO za robociznę warsztat by wziął nie mniej niż 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy dużo też w jakim stanie są linki - bo jak linka po strzale wodzika się poskrca i pozagina to

> możę być problem dodatkowy

> ogólnie IMO za robociznę warsztat by wziął nie mniej niż 100 zł

Dzięki za odpowiedź. Nadal szukam intensywnie lybry bądź 156SW wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO Lybrę będzie o wiele łatwiej znaleźć w bardzo bogatym wyposażeniu.

Wyposażenie tez sie liczy. Brak kucy pod maską można załatwić chipem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.