Skocz do zawartości

Po wymianie przepustnicy Panda ma 500 obr.


Foka0111nodress

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wymianie przepustnicy.

Na starej (silnik krokowy) obroty falowały do góry.

Teraz samochód na benzynie ledwo utrzymuje pracę silnika,jest na granicy gaśnięcia -ok 500 obr. Na gazie jest jeszcze gorzej.Silnik nie utrzymuje nawet tych 500 i gaśnie.

Mechanik nie wie co to może być.

Jest opcja,że coś źle założył,ew. powinien wprowadzić jakieś ustawienia do komputera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem po wymianie przepustnicy.

> Na starej (silnik krokowy) obroty falowały do góry.

> Teraz samochód na benzynie ledwo utrzymuje pracę silnika,jest na granicy gaśnięcia -ok 500 obr. Na

> gazie jest jeszcze gorzej.Silnik nie utrzymuje nawet tych 500 i gaśnie.

> Mechanik nie wie co to może być.

> Jest opcja,że coś źle założył,ew. powinien wprowadzić jakieś ustawienia do komputera ?

FES i autoadaptacja przepustnicy. Tylko dziwię się że wymieniałeś przepustnice , zazwyczaj siada potencjometr przepustnicy . Jakie wcześniej były objawy że podjąłeś takie kroki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymał obrotów na jałowym

Mechanik twierdzi,że się nie da wyjąć krokowca i przepustnicy.

Zresztą mam już 200 tysięcy więc za cenę 400 zł kupiłem nówkę komplet.

Wymiana 40 zł

Starą wziąłem na wszelki wypadek,ale strasznie brudna i pewnie niedługo padłby do końca krokowy albo potencjometr.

Wykonałem pod domem adaptację metodą 60 sekund , potem przegazowałem do 6000 obrotów i jest miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.