Skocz do zawartości

nie chodzi prędkościomierz i drogomierz


nfsmw1

Rekomendowane odpowiedzi

witam.kuzynka dała pandę 1100 z abs'em do mechaniora i po wymianie sprzęgła przestał chodzić prędkościomierz i drogomierz sciana.gif. facet rozkłada ręce i nie wie o co chodzi, ponieważ to siakiś kuzynki znajomy więc na siłę nic nie wskóra - proszę o pomoc pad.gif- doradę - examiner błędu nie pokazuje 270635636-JUMP2.gif, diagnoza aktywna ok. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ABS funkcjonuje prawidłowo?

W Naszych Pandach z ABS, prędkość jest pobierana właśnie stamtąd.

Być może siadł czujnik, być może całkiem przypadkiem spalił się licznik i trzeba szukać nowego.

Jeśli będziesz w Wawie/Lublinie możesz się do mnie odezwać i możemy tą ewentualność wykluczyć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.kuzynka dała pandę 1100 z abs'em do mechaniora i po wymianie sprzęgła przestał chodzić

> prędkościomierz i drogomierz . facet rozkłada ręce i nie wie o co chodzi, ponieważ to siakiś

> kuzynki znajomy więc na siłę nic nie wskóra - proszę o pomoc - doradę - examiner błędu nie

> pokazuje , diagnoza aktywna ok. pozdrawiam

sprawdż czy podpiął kostkę do czujnika prędkościomierza na skrzyni. Przy demontażu skrzyni na pewno wypinał może zapomniał

aha musisz ją mocno docisnąć - to że jest zapięta nic nie znaczy- musi"kliknąć"

szukaj ją pomiędzy silnikiem a ścianą grodziową obok wybieraka skrzyni biegów od lewej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o czujnik PRĘDKOŚCIOMIERZA- impulsator który podaje sygnał ze skrzyni biegów do licznika -

> kumasz?

> znajduje się on na KAŻDEJ skrzyni biegów niezależnie czy masz ABS czy tez nie

Jeśli nie ma ABS, Twoja diagnoza prawdopodobnie jest dobra smile.gif

U mnie nie było tego czujnika, jedynie zaślepka, sygnał leci z ABS.

W skrzyni z anglika, którą podmieniałem - fakt - taki czujnik był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.