Skocz do zawartości

Naprawiał ktoś Pandę używając zamienników?


ztj

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakichś opinii na temat dostępnych na allegro lub w polcarze zderzaków i błotników, tzw. zamienników. Miał ktoś z nimi do czynienia w Pandzie? Chodzi mi o zderzaki do lakierowania- cena zamiennika waha się od 120 do 140zł podczas gdy oryginał kosztuje przeszło 300. W przypadku błotników różnica jest mniejsza- 120 do 200zł na korzyść zamiennika. Jak wygląda sprawa jakości i spasowania tych tanich części względem oryginałów.

Będę bardzo wdzięczny za każdą opinię (praktyków, nie teoretyków smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem maskę błotnik i wzmocnienie czołowe, jakość nie najlepsza, ze wzmocnienia wyłażą nitonakrętki jak mocniej dokręcisz, ze spasowaniem błotnika i maski to blacharz sypał k... ale w końcu jakoś mu się udało to mniej więcej spasować, do tego błotnik był wrzucony do paczki luzem i trochę się poobijał za to maska zapakowana perfekcyjnie. W sumie ja nie narzekam ale pewnie to loteria kto co trafi bo wszystkie te zamienniki robią żółte ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowałem maskę błotnik i wzmocnienie czołowe, jakość nie najlepsza, ze wzmocnienia wyłażą

> nitonakrętki jak mocniej dokręcisz, ze spasowaniem błotnika i maski to blacharz sypał k...

> ale w końcu jakoś mu się udało to mniej więcej spasować, do tego błotnik był wrzucony do

> paczki luzem i trochę się poobijał za to maska zapakowana perfekcyjnie. W sumie ja nie

> narzekam ale pewnie to loteria kto co trafi bo wszystkie te zamienniki robią żółte ręce.

Dzięki za opinię ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

elementy blacharskie i wzmocnienia czołowe lepiej kupić używane ale oryginalne. Nawet jesli bedą dużo droższe.

Nowy tzw prywatny błotnik potrafi doszczętnie zgnić w ciągu półtora roku. Miałem taki przypadek w punto. Po roku od montażu zupełnie nowego błotnika pojawiły sie ogromne ogniska rdzy nawet na środku elementu! Po połtora roku były już dziury i błotnik nadawał sie na smietnik. Pomijam kwestie spasowania bo z podróbą zawsze są niezłe klocki przy dopasowywaniu. Podobnie lepiej kupić oryginalne lampy i kierunki. Te kompletnie już nie pasują. Nie wiem skąd chinczyki biorą formy do odlewania tych plastików ale ewidentnie robią to "na oko".

Jedynie co mi pasowało w miare to zderzak przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.