Skocz do zawartości

Ciągle brudna JEDNA świeca - w UNO 1.4


mieszko1978

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uno 1.4 co jakiś czas trace moc wiem że przyczyną jest zabrudzenie jednej świecy. Co 2-3 miesiące musze czyścić jedną świece - to świeca najbardziej po prawej stojąc twarzą do przodu auta. dlaczego tak sie dzieje - tylko przy jednej świecy ( dobrze że przy jednej a nie przy 4 ) Dodam że zmieniałem świece na nowe i różne modele i nic zawsze to samo Ciągle brudna świeca - w UNO 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam uno 1.4 co jakiś czas trace moc wiem że przyczyną jest zabrudzenie jednej świecy

Przyczyn moze byc kilka... smirk.gif Najgorsza z nich, to utrata kompresji na tym cylindrze... icon_rolleyes.gif Inne mniej powazne, to np. uszkodzony kabel WN lub kopulka... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyczyn moze byc kilka... Najgorsza z nich, to utrata kompresji na

> tym cylindrze... Inne mniej powazne, to np. uszkodzony kabel WN

> lub kopulka...

Na początek spróbuje z kablem, potem kopułka a ta utrata kompresji - to już poważna sprawa? Wymiana tłoka ? Czy jeszcze poważniejszy remont silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek spróbuje z kablem, potem kopułka

Dokladnie tak... ok.gif

> a ta utrata kompresji - to już poważna sprawa? Wymiana tłoka ? Czy jeszcze poważniejszy remont silnika ?

Mozesz podjechac na warsztat zeby Ci zmierzyli kompresje i mniej wiecej bedziesz wiedzial co i jak... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek spróbuje z kablem, potem kopułka a ta utrata kompresji -

> to już poważna sprawa? Wymiana tłoka ?

Może zawór w głowicy się nie domyka (zawory trzeba co jakiś czas ustawiać), albo nadpalony jest.

Ale raczej kabelek WN sprawdź, to jest najbardziej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.