Skocz do zawartości

pulsujaca lampka oleju :(


biker2001

Rekomendowane odpowiedzi

Hej pytanko ile przejade jeszcze na pulsujacej lampce olejowej w Cromie? 1.9 16V? czy ktos wie co zrobic napisane bylo wymienic olej ale... pewnie jeszcze trzeba kasowac przebieg??? tylko jak? pojechalem do jednego goscia, podpial sie pod kompa, wykasowal serwis a ta lampka i tak sie zapalila po kilku tysiach .... czy tam trzeba cos jeszcze kasowac??? moze ktos podpowiedzialby co zakupic (jaki kabelek) i oprogramowanie aby samemu to kasowac? z gory dzieki za pomoc ! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej pytanko ile przejade jeszcze na pulsujacej lampce olejowej w Cromie? 1.9 16V?

Zależy jak bardzo Cie to mruganie denerwuje, jak bardzo to nie wiele przejedziesz, jak Cie nie denerwuje to przejedziesz dużo.

> czy ktos wie co

> zrobic

Ja wiem. smile.gif

> napisane bylo wymienic olej ale... pewnie jeszcze trzeba kasowac przebieg??? tylko jak?

> pojechalem do jednego goscia, podpial sie pod kompa, wykasowal serwis a ta lampka i tak sie

> zapalila po kilku tysiach .... czy tam trzeba cos jeszcze kasowac???

Trzeba skasować w ECU silnika, że wymieniłeś olej(masz wersję z dpf).

> moze ktos podpowiedzialby

> co zakupic (jaki kabelek) i oprogramowanie aby samemu to kasowac?

ELM+MES.

> z gory dzieki za pomoc !

Podjedź do mnie we wtorek wieczorem albo w środę to zrobimy z tym porządek.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jak bardzo Cie to mruganie denerwuje, jak bardzo to nie wiele przejedziesz, jak Cie nie

> denerwuje to przejedziesz dużo.

- npo jestem wytrzymaly ale do czasu smile.gif wiec lepiej wylaczyc to migotanie smile.gif

> Ja wiem.

> Trzeba skasować w ECU silnika, że wymieniłeś olej(masz wersję z dpf).

- mam wersje bez DPF (cokolwiek to znaczy, tak mowili w serwisie) a czy ten przeglad to wystarczy wykasowac zwykly przebieg od przegladu do przegladu? czy to jeszcze cos innego ??? bo ten zwykly byl wykasowany i teraz mam wskazanie 20 000 do kolejnego wiec ???

> ELM+MES.

a co to?

> Podjedź do mnie we wtorek wieczorem albo w środę to zrobimy z tym porządek.

brzmi dobrze a kolega to z lodzi?

> Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - mam wersje bez DPF (cokolwiek to znaczy, tak mowili w serwisie)

Dziwne bo objawy świadczą o tym, że masz dpf.

> a czy ten przeglad to

> wystarczy wykasowac zwykly przebieg od przegladu do przegladu? czy to jeszcze cos innego ???

W wersji z dpf trzeba jeszcze kliknąć, że wymieniło się olej.

> bo ten zwykly byl wykasowany i teraz mam wskazanie 20 000 do kolejnego wiec ???

Dziwne, powinno być 30000-35000km.

> a co to?

Tu poczytaj.

> brzmi dobrze a kolega to z lodzi?

Tak, mieszkam na Julianowie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne bo objawy świadczą o tym, że masz dpf.

> W wersji z dpf trzeba jeszcze kliknąć, że wymieniło się olej.

> Dziwne, powinno być 30000-35000km.

> Tu poczytaj.

> Tak, mieszkam na Julianowie.

> Pozdrawiam BAS

dzieki za pomoc stwierdzielm ze sobie opmiga do kolejnej wymiany smile.gif raz jeszcze dzieki za podpowiedzi! milego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> Hej pytanko ile przejade jeszcze na pulsujacej lampce olejowej w Cromie? 1.9 16V? czy ktos wie co

> zrobic napisane bylo wymienic olej ale... pewnie jeszcze trzeba kasowac przebieg??? tylko jak?

> pojechalem do jednego goscia, podpial sie pod kompa, wykasowal serwis a ta lampka i tak sie

> zapalila po kilku tysiach .... czy tam trzeba cos jeszcze kasowac??? moze ktos podpowiedzialby

> co zakupic (jaki kabelek) i oprogramowanie aby samemu to kasowac? z gory dzieki za pomoc !

u mnie krowa dzis zrobila psikusa i też wywaliła komunikat o koniecznosci wymiany oleju. Od ostatniej wymiany przejechalem 12000km. Mialem wymiane w planie, ale nie dziś biglaugh.gif

można z tym jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie krowa dzis zrobila psikusa i też wywaliła komunikat o koniecznosci wymiany oleju. Od

> ostatniej wymiany przejechalem 12000km. Mialem wymiane w planie, ale nie dziś

> można z tym jezdzic?

a kasowałeś 'service' przy ostatniej wymianie ?

jeżeli tak, to olej masz już po prostu zużyty, rozrzedzony paliwem i dlatego się kontrolka zapaliła. ja bym zmieniał. (osobiście zmieniam między 12-15kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kasowałeś 'service' przy ostatniej wymianie ?

> jeżeli tak, to olej masz już po prostu zużyty, rozrzedzony paliwem i dlatego się kontrolka

> zapaliła. ja bym zmieniał. (osobiście zmieniam między 12-15kkm)

kasowałem. Co do rozrzedzonego, czytalem gdzies ze komputer zlicza liczbe wypalan dpf i kilku innych czynników. Ja praktycznie 90% jazdy na autostradzie. Service kasowałem. Stąd wiem ile mam od ost wymiany oleju wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej masz już po prostu zużyty, rozrzedzony paliwem

TYle ze w silniku nie ma zadnej kontrolkiod jakosci oleju a jedynie jakas formula liczaca cykle odpalenia,temp pracy, przebiegi pomiedzy i takie tam.

Ja mam w ksiazce co 35000km wymiane, ale przy 18 tys degradacjeoleju mialem na poziomie 45% (olej nowy to 100%)

Ja co 18-20 tys bede wymienial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej pytanko ile przejade jeszcze na pulsujacej lampce olejowej w Cromie? 1.9 16V? czy ktos wie co

> zrobic napisane bylo wymienic olej ale... pewnie jeszcze trzeba kasowac przebieg??? tylko jak?

> pojechalem do jednego goscia, podpial sie pod kompa, wykasowal serwis a ta lampka i tak sie

> zapalila po kilku tysiach .... czy tam trzeba cos jeszcze kasowac??? moze ktos podpowiedzialby

> co zakupic (jaki kabelek) i oprogramowanie aby samemu to kasowac? z gory dzieki za pomoc !

W Cromie z DPF masz dwie niezależne inspekcje olejowe, które należy skasować przy wymianie oleju. Pierwsza to standardowy serwis olejowy, który zazwyczaj jest kasowany przy wymianie oleju. W przypadku aut z DPF, komputer oblicza także stopień degradacji oleju w % - 100% to olej nowy, 0% totalnie zdegradowany, obie inspekcje są od siebie niezależne i obie niezależnie kasujemy przy wymianie oleju. Osobiście zalecam przyglądać się stopniowi degradacji oleju i na jego podstawie wymieniać olej na nowy, przy wskazaniu degradacji na poziomie 60 - 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Cromie z DPF masz dwie niezależne inspekcje olejowe, które należy skasować przy wymianie oleju.

> Pierwsza to standardowy serwis olejowy, który zazwyczaj jest kasowany przy wymianie oleju. W

> przypadku aut z DPF, komputer oblicza także stopień degradacji oleju w % - 100% to olej nowy,

> 0% totalnie zdegradowany, obie inspekcje są od siebie niezależne i obie niezależnie kasujemy

> przy wymianie oleju. Osobiście zalecam przyglądać się stopniowi degradacji oleju i na jego

> podstawie wymieniać olej na nowy, przy wskazaniu degradacji na poziomie 60 - 70%.

no to mozlwe ze skasowalem tylko 1 inspekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymieniać olej na nowy, przy wskazaniu degradacji na poziomie 60 - 70%.

> Sadze,ze to mocno przesadzony zakres wymiany.

To zakres 10-20 tysięcy, w zależności od warunków jazdy i rozrzedzenie oleju silnikowego olejem napędowym na poziomie 5 - 7%. Można wymieniać co 35 tysięcy i/lub degradacji 99% - jak ktoś ma ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zakres 10-20 tysięcy, w zależności od warunków jazdy i rozrzedzenie oleju silnikowego olejem

> napędowym na poziomie 5 - 7%. Można wymieniać co 35 tysięcy i/lub degradacji 99% - jak ktoś ma

> ochotę.

moja cromka z wloch miala wymiany 4 szt i nalot 131 tys, wiec co 30-35 tys jak instrukcja mowi, narazie jezdzi:))

Niemniej ja max co 20 tys wymienial bede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.