Skocz do zawartości

Skrzynia biegów czy sprzęgło?


jezyk69

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie taka sprawa. Po dzisiejszej przejażdżce zauważyłem, że zmieniając bieg z 3 na 4 lub z 5 na 4, w momencie puszczania pedału sprzęgła, da się wyczuć na w/w pedale drobny przeskok. Nie wiem czy to wina skrzyni czy sprzęgła (może linka).

Nie jeżdżę dynamicznie (dwójka małych dzieci na pokladzie). Auto ma przejechane 7200 km więc na gwarancji. Jakieś pomysły panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka to chyba odpada bo jej raczej nie ma, ponieważ łożysko wyciskowe sterowane jest hydraulicznie. Sprawdzić czy nie ma widocznych wycieków i płyn jest w zbiorniczku. Możliwe, że pompka coś szwankuje, ale przy tym przebiegu to mało prawdopodobne. Dziwne,że tylko na tych biegach to występuje. Sprawdzić również połączenie pedał sprzęgła z pompką. Ja miałem podobną bolączkę w innym autku, że przy każdym wciśnięciu sprzęgła czułem przeskok. Wyrobiony był sworzeń i tulejki z tworzywa łączące pedał sprzęgła z pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że miałem niedawno wyciek spod auta w okolicy skraplacza od klimy ale dziwne, bo nie używałem wtedy klimatyzacji. A sama ciecz nie była na pewno wodą, tylko jakaś taka maziowata ale przeźroczysta. Autko garażowane więc wyciek mój. Płyn w zbiorniczku okej. Nie wiem dlaczego akurat na tych biegach to się dzieje confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam, że miałem niedawno wyciek spod auta w okolicy skraplacza od klimy ale dziwne, bo nie

> używałem wtedy klimatyzacji. A sama ciecz nie była na pewno wodą, tylko jakaś taka maziowata

> ale przeźroczysta. Autko garażowane więc wyciek mój. Płyn w zbiorniczku okej. Nie wiem

> dlaczego akurat na tych biegach to się dzieje

Sprawdz płyn hamulcowy bo wysprzeglik na nim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.