Skocz do zawartości

[F] wymiana tarcz hamulcowych na wieksze


Sapphire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tata zastanawia się nad montażem tarcz 256mm. Jak to dokładnie wygląda? Domyślam się, że potrzeba zacisków z jarzmami itd, ale jak to jest tak krok po kroku? Co będzie trzeba kupić żeby mieć gotowy zestaw na podmianę? I najważniejsze czy to wejdzie do seryjnych felg 14''?

A może ktoś będzie miał taki zestaw na zbyciu? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej dobry pomysł.

Wymiana polega jedynie na podmianie jarzm i zacisków nic więcej, przy okazji zmiany wymiana płynu hamulcowego. Zalecam dokładniejsze zbadanie przewodu elastycznego.

Mając zestaw jarzma i zacisku zalecam jego regeneracje i pomalowanie (najlepiej proszkowo), aby uchronić przed korozją.

Na sam koniec odpowietrzenie układu, tu ważna rzecz przy montażu nowych zacisków aby nie pomylić stron, gdyż później nie uda się odpowietrzyć układu.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powiedziano, tarcze, jarzma i zaciski, oraz ewentualna zmiana przewodów elastycznych jeśli obecne będą miały pęknięcia.

Tarcze 256 mieszczą się w felgi 14". Taki zestaw w sumie daje więcej niż zmiana tyłu na tarcze.

Co do pompy hamulcowej to nie trzeba jej zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w swojej GSI tarcze od calibry turbo - nie wiem dokładnie co było wymienione i jaka jest teraz średnica, ale wchodzą tylko felgi 16 i niektóre 15 (oryginalne wiatraki haczą o zacisk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam w swojej GSI tarcze od calibry turbo - nie wiem dokładnie co było wymienione i jaka jest teraz

> średnica, ale wchodzą tylko felgi 16 i niektóre 15 (oryginalne wiatraki haczą o zacisk...

To masz 288mm, przy takiej zmianie warto dać pompę od tej Cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To masz 288mm, przy takiej zmianie warto dać pompę od tej Cali.

a jak mam sprawdzić jaką mam pompę ?? hamuje bardzo dobrze ale pedał jest jak dla mnie trochę za miękki. na zimę zaplanowałem remont hamulców to może i pompę wymienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak mam sprawdzić jaką mam pompę ?? hamuje bardzo dobrze ale pedał jest jak dla mnie trochę za

> miękki. na zimę zaplanowałem remont hamulców to może i pompę wymienię

Ale ja już Ci mówię jaką masz pompę smile.gif masz pompę 22,2mm, a potrzebujesz 23,81mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nooo, masz napisane na pompie ATE 22, albo ATE 23. W sumie to pomyślałbym na Twoim miejscu nad

> pompą z Astry H bo jest jeszcze większa, ma ponad 24mm.

a normalnie sprawdzę, bo może ktoś pomyślał i też pompę wymienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.