Skocz do zawartości

Zacinający się pedał gazu


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy właściciele jedynie słusznej marki...

//podliz mode off wink.gif

Nie pamiętam, czy już przypadkiem o to nie pytałem - w każdym razie z pewnością żadnej konkluzji nie było.

Co jakiś czas w miesiącach zimowych mojego Mondeo trapi przycinanie się pedału gazu. Po pokonaniu pierwszego oporu (co dla postronnych obserwatorów objawia się tzw. kangurkiem) pedał działa poprawnie, aż do ponownego całkowitego odpuszczenia. Gdy auto się rozgrzeje / komora silnika się rozgrzeje ( niewiem.gif ) pedał działa bezproblemowo.

Czy to jest jakiś typowy objaw? Zapieka się jakieś łożysko w samym pedale, czy też może coś z przepustnicą? Jak to sprawdzić, żeby zlokalizować usterkę - odpiąć linkę i pociągać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drodzy właściciele jedynie słusznej marki...

> //podliz mode off

> Nie pamiętam, czy już przypadkiem o to nie pytałem - w każdym razie z pewnością żadnej konkluzji

> nie było.

> Co jakiś czas w miesiącach zimowych mojego Mondeo trapi przycinanie się pedału gazu. Po pokonaniu

> pierwszego oporu (co dla postronnych obserwatorów objawia się tzw. kangurkiem) pedał działa

> poprawnie, aż do ponownego całkowitego odpuszczenia. Gdy auto się rozgrzeje / komora silnika

> się rozgrzeje ( ) pedał działa bezproblemowo.

> Czy to jest jakiś typowy objaw? Zapieka się jakieś łożysko w samym pedale, czy też może coś z

> przepustnicą? Jak to sprawdzić, żeby zlokalizować usterkę - odpiąć linkę i pociągać?

Jakie mondeo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drodzy właściciele jedynie słusznej marki...

> //podliz mode off

> Nie pamiętam, czy już przypadkiem o to nie pytałem - w każdym razie z pewnością żadnej konkluzji

> nie było.

> Co jakiś czas w miesiącach zimowych mojego Mondeo trapi przycinanie się pedału gazu. Po pokonaniu

> pierwszego oporu (co dla postronnych obserwatorów objawia się tzw. kangurkiem) pedał działa

> poprawnie, aż do ponownego całkowitego odpuszczenia. Gdy auto się rozgrzeje / komora silnika

> się rozgrzeje ( ) pedał działa bezproblemowo.

> Czy to jest jakiś typowy objaw? Zapieka się jakieś łożysko w samym pedale, czy też może coś z

> przepustnicą? Jak to sprawdzić, żeby zlokalizować usterkę - odpiąć linkę i pociągać?

problemem jest klapka w przepustnicy ktora przykleja sie do "nagaru"

zdejmij rure od filtra do przepustnicy

i wymyj przepiustnice jakims srodkiem do mycia gaznikow

oczywiscie jak najmniej nalewajac dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problemem jest klapka w przepustnicy ktora przykleja sie do "nagaru"

> zdejmij rure od filtra do przepustnicy

> i wymyj przepiustnice jakims srodkiem do mycia gaznikow

> oczywiscie jak najmniej nalewajac dalej

Takie miałem podejrzenie właśnie. Środek do mycia gaźników jakikolwiek, czy polecisz jakiś konkretny specyfik?

Rozumiem, że da się to zrobić bez demontażu?

Czy przy okazji coś tam trzeba przesmarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.