Skocz do zawartości

Dźwięk z DVD przez słuchawki zamiast radio?


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto z zamontowanym dodatkowo jakimś podwieszanym odtwarzaczem DVD ( o takim ). Problem w tym, że dźwięk idzie na zadanej częstotliwości radiowej przez głosniki. Żeby cały sprzęt uruchomić trzeba dodatkowo przełączyć jakiegoś dżinksa wpiętego gdzieś przy wiązce pod kierownicą.

Czy mozna dźwięk z odtwarzacza puścić na bezprzewodowe słuchawki zamiast na radio? Celem moim jest rozdzielenie tych dwóch urządzeń, żeby dzieci mogły oglądać filmy a ja jednoczesnie słuchać radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto z zamontowanym dodatkowo jakimś podwieszanym odtwarzaczem DVD ( o takim ). Problem w

> tym, że dźwięk idzie na zadanej częstotliwości radiowej przez głosniki. Żeby cały sprzęt

> uruchomić trzeba dodatkowo przełączyć jakiegoś dżinksa wpiętego gdzieś przy wiązce pod

> kierownicą.

> Czy mozna dźwięk z odtwarzacza puścić na bezprzewodowe słuchawki zamiast na radio? Celem moim jest

> rozdzielenie tych dwóch urządzeń, żeby dzieci mogły oglądać filmy a ja jednoczesnie słuchać

> radia.

Pewny nie jestem ale wygląda to tak jakby dźwięk z odtwarzacza po AUX trafiał do radia (w podlinkowanej tabeli jest wyjście AV). A skoro jest wyjście AV to można prawdopodobnie po prostu podłączyć słuchawki pod jack'a ew. jakieś przejściówki, ciężko powiedzieć nie widząc jak to tam wygląda wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewny nie jestem ale wygląda to tak jakby dźwięk z odtwarzacza po AUX trafiał do radia (w

> podlinkowanej tabeli jest wyjście AV). A skoro jest wyjście AV to można prawdopodobnie po

> prostu podłączyć słuchawki pod jack'a ew. jakieś przejściówki, ciężko powiedzieć nie widząc

> jak to tam wygląda

To inaczej - z opisu wynika, że odtwarzacz wyposazony jest w 'infrared transmitter'. Czy to oznacza, że mogę go spiknąć z np takimi słuchawkami (2szt) i jednocześnie sluchać sobie radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To inaczej - z opisu wynika, że odtwarzacz wyposazony jest w 'infrared transmitter'. Czy to

> oznacza, że mogę go spiknąć z np takimi słuchawkami (2szt) i jednocześnie sluchać sobie

> radia?

Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To inaczej - z opisu wynika, że odtwarzacz wyposazony jest w 'infrared transmitter'. Czy to

> oznacza, że mogę go spiknąć z np takimi słuchawkami (2szt) i jednocześnie sluchać sobie

> radia?

Możesz smile.gif

Infrared transmitter to inaczej nadajnik podczerwieni, więc skoro słuchawki też mają podczerwień to powinny chodzić. Powinieneś uruchomić DVD bez "tego włącznika"i spokojnie słuchasz radia a np.dzieciaki w tym czasie oglądaja ze słuchawkami bajkę smile.gif

Dźwięk w głośnikach idzie prawdopodobnie przez IR jeżeli radio jest w nie wyposażone, albo modulator FM np: taki

To tyle co można wnioskować z tego co napisałeś. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz

> Infrared transmitter to inaczej nadajnik podczerwieni, więc skoro słuchawki też mają podczerwień to

> powinny chodzić. Powinieneś uruchomić DVD bez "tego włącznika"i spokojnie słuchasz radia a

> np.dzieciaki w tym czasie oglądaja ze słuchawkami bajkę

> Dźwięk w głośnikach idzie prawdopodobnie przez IR jeżeli radio jest w nie wyposażone, albo

> modulator FM np: taki

> To tyle co można wnioskować z tego co napisałeś.

Problem w tym ze bez dżinksa DVD nie dziala. Radio na pewno nie ma IR wiec to jest pewnie ten modulator. W samym dvd jest tylko opcja ustwaienia czestotliwosci fm lub jej calkowite wylaczenie. Dopoki na radiu nie ustawie rej samej czestotliwosci co w dvd przy wlaczanej plytce moge normalnie sluchac radia (film idzie tedy oczywiscie bez dzwieku). Nie ma w menu dvd pozycji zwiazanej z IR, wiec zastanawiam sie w jaki sposob mozna je sparowac ze sluchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz dvd z modulatorem FM. Wyłącz w takim razie przesył na radio i sprawdź ze słuchawkami IR. Ewentualnie ustaw w pamięci radia częstotliwość poza kanałami które na codzień słuchasz. Podjedź do sklepu, poproś jedną sztukę do sprawdzenia czy działa...

IR działa na tej samej zasadzie co pilot od telewizora, czyli bliska odległość;więc ewentualnie może ktoś w skrajnych przypadkach posluchać sobie audio przez 3 sek.na czerwonych światłach.Poza tym podobnie jak zakup pilota do telewizora, wybierasz na słuchawkach kod IR więc sprawa prosta. Podaj dokładnie jakie masz dvd to postaram się w miarę posiadanego czasu wytłumaczyć wszystko "łopatologicznie" 270751858-jezyk.gif bo jak rozumiem z zapytania to masz ten model z podanego przez Ciebie linka który ma nadajnik IR a nie ma Modulatora FM który u Ciebie jest . icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie masz dvd z modulatorem FM. Wyłącz w takim razie przesył na radio i sprawdź ze

> słuchawkami IR. Ewentualnie ustaw w pamięci radia częstotliwość poza kanałami które na codzień

> słuchasz. Podjedź do sklepu, poproś jedną sztukę do sprawdzenia czy działa...

> IR działa na tej samej zasadzie co pilot od telewizora, czyli bliska odległość;więc ewentualnie

> może ktoś w skrajnych przypadkach posluchać sobie audio przez 3 sek.na czerwonych

> światłach.Poza tym podobnie jak zakup pilota do telewizora, wybierasz na słuchawkach kod IR

> więc sprawa prosta. Podaj dokładnie jakie masz dvd to postaram się w miarę posiadanego czasu

> wytłumaczyć wszystko "łopatologicznie" bo jak rozumiem z zapytania to masz ten model z

> podanego przez Ciebie linka który ma nadajnik IR a nie ma Modulatora FM który u Ciebie jest .

Dzieki za info. Mam dokladnie taki model jak w linku w pierwszym poscie, nie wiem co wiecej moge dodac. Pewnie zrobie jaki piszesz i podjade do jakiegos sklepu sprawdzic te sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę OT, przepraszam - jak ci się sprawuje to dvd? Myślałem, żeby kupić dzieciom coś takiego

> (dwójka, 5 - 6 lat) jak jadę dłuzej to niue wyrabiają z nudów, ale boje się trochę

> obsugi/trwałości i - przede wszystkim - tego co na to dzieci.

Bez zarzutów, tyle, że ja to auto mam 2 miesiące, ale z tego co wiem, sprzęt jest w aucie od nowiści (7 lat) i nie widać jakichś śladów zużycia. Żeby była jasnoć - dvd jest na trwałe zamontowowane do podsufitki, nie przenośne. Takie też mam i też jest ok, tylko bateria słabo już trzyma i trzeba mieć je wpięte do zapalniczki żeby było zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.