Skocz do zawartości

Poganiacz - prosze o oponie mojego rozumowania !!!


Hans15336

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dotyczy poganiacza na jednym przekaźniku ; czy ja dobrze to pojmuje co skonstruowałem ???

1 Pytanie : Włączony przycisk 2 ( oryginalny od kilimy ) , zapalam długie to przez ten przycisk i przekaźnik P2 popłynie minimalny prąd tylko i wyłącznie do sterowania przekaźnikiem P2 ????? To samo dotyczy się przy włączonych naraz przyciskach P1 i P2 włączenie długich powoduje tylko włączenie przekaźnika ( bo i tak już halogeny świecą ) ????

2. Ten plus podawany na przycisk 2 to jest po to aby było widać czy jest w stanie załączenia czy nie ( dioda w przycisku ) , czy dioda prostownicza 1A powinna wystarczyć ??!!!.

W torze gdzie jest dioda prostownicza i przycisk 2 powinien po włączeniu długich płynąc minimalny prąd czy tak będzie ?? ( bo jak nie to spali mi przyciski z konsoli centralne !!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 2 ma palić bezpieczniki ??? On nie służy do włąnczania diody tylko do sterowania przekaźńikiem P2 , a plus podawany bezposrednio na przycisk służy do kontroli czy jest on właczony ( dioda w przycisku świeci ) lub wyłączony , a dioda do zatrzymania tego plusa podawanego bezpośrednoi na przycisk 2.

Prosze wyjaśńić dlaczego jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 2 i ma być BUM ???

Prosze wyjaśńić dlaczego jest BUM ???

Opis : On służy do sterowania przekaźńikiem P2 , a plus podawany bezposrednio na przycisk służy do kontroli czy jest on właczony ( dioda w przycisku świeci ) lub wyłączony , a dioda do zatrzymania tego plusa podawanego bezpośrednoi na przycisk 2 aby nie poszedł ten plus bezpośredno na długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy ze mnie elektryk na duże natężenie pradów hehe.gif , jak mogłem nie zrobić tego na obwodach od sterowania sciana.gif .

Ale posiedziałem na tym troche i zrobiłem na obowdach sterowania i wreście przełacznik 2 będzie miał zasilanie dla diody ok.gif , zastanawia sie tylko czy dac jeszcze tą drugą diodę prostowniczą za przełącznikiem 1 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem rozwiązanie ale dzięki za chęci , mam an oryginalnej listwie i wykorzystuje przełączniki od halogenów i od klimy , co do instalki to sam sobie robiłem , a schemat tutaj : http://forum.autokacik.pl/files/271229960-SUPER-HANS15336.JPG zastanawiam się czy ta druga dioda prostownicz jest potrzebna tam gdzie czerwone kółko , ale chyba jest zbęda , z tego co mi wiadomo to przez sterowania w obu przekaźńkach będzie płyną minimalny prąd oraz przez tor główny przez przekaźńik P2 też prąd minimalny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to zanczy do listwy środkowej ????Ale czy jak tam

> podłacze to będzie diałać pod przycikiem halogenów

> ??? BO jak narazie to mam ten przycisk wykorzystany

> ale on podaej + a nie - , jak zrobić aby podawał

> minus ???

podłączyć do listwy to znaczy podpiąć pod listwe do białej kostki do ostatniego pinu (na nim jest sterowanie haluxów przez przycisk haluxów: "-" pojawia się albo nie)

jeżeli nie podaje minusa to masz coś zjeb...ne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz pytania , jak włacze przycisk od klimy i zapodam

> długie to wyłancza mi sie dioda w przycisku

> dlaczego ( bo mają ten sam punkt uziemienia ) ????

> I czy we wszytskich torach oprócz ( toru z halogeniami )

> płyną minimalne prądy ????

wszystkie przyciski na listwie sa powiązane ze sobą cholera wie jakim układem i w zasadzie wg mnie należało by całkowicie odizolować przycisk od klimy od reszty układu (poprzecinać ścieżki) i dopiero wtedy przepuścić przez niego poganiacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.