Skocz do zawartości

auto zastepcze z OC sprawcy - pytania


slon

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Pierwszy raz mam styczność z taką sytuacją. W umowie jest zapis, że :

Szkody i uszkodzenia powstałe w trakcie użytkowania przez Najemcę których koszt nie przekroczy 2000 zł najemca zobowiązuje się pokryć sam

A te ktore przewyższą z AC auta i wtedy jest udział własny 600 zł

Pierwszy zapis jest dla mnie dziwny, ale może to norma jak w wypożyczalniach. Pytanie tylko takie - wychodzę z marketu, ktoś obił mi drzwi w aucie, albo po prostu przerysował ... nie moja wina. Ja mam płacić? Jak to uściślić w tej umowie, żeby wynajem z oc sprawcy nie wyszedł drożej niż zakup dupowozu na czas naprawy ? smile.gif

Najemca niniejszym przelewa na wynajmujacego przyszla wierzytelnosc przyslugujaca mu od jakiejkolwiek osony trzeciej z tytulu odpowiedzialnosci za szkode zwiazana z korzystaniem pojazdu zas wynajmujacy przelew przyjmuje.

W przypadku kiedy kwota nalezna z tytulu szkody zwiazanej z korztystaniem pojazdu jest wyzsza niz wierzytelnosc najemca jest zobowiazany do pokrcia jej w calosci w ciagu 7 dni yikes.gif:

Tzn co..potrąciłem kogoś czy rozwaliłem przystanek..przeciez to z OC powinno być????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Pierwszy raz mam styczność z taką sytuacją. W umowie jest zapis, że :

> Szkody i uszkodzenia powstałe w trakcie użytkowania przez Najemcę których koszt nie przekroczy 2000

> zł najemca zobowiązuje się pokryć sam

> A te ktore przewyższą z AC auta i wtedy jest udział własny 600 zł

> Pierwszy zapis jest dla mnie dziwny, ale może to norma jak w wypożyczalniach. Pytanie tylko takie -

> wychodzę z marketu, ktoś obił mi drzwi w aucie, albo po prostu przerysował ... nie moja wina.

> Ja mam płacić? Jak to uściślić w tej umowie, żeby wynajem z oc sprawcy nie wyszedł drożej niż

> zakup dupowozu na czas naprawy ?

> Pozdrawiam

Zapytaj sie o zniesienie udzialu wlasnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam płacić? Jak to uściślić w tej umowie, żeby wynajem z oc sprawcy nie wyszedł drożej niż

> zakup dupowozu na czas naprawy ?

Większość albo wszystkie wypożyczalnie stosują taki zapis - ja osobiście jak oddawałem auto zastępcze, to nikt go nie oglądał, te auta i tak są poobijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość albo wszystkie wypożyczalnie stosują taki zapis - ja osobiście jak oddawałem auto

> zastępcze, to nikt go nie oglądał, te auta i tak są poobijane.

Mysle, ze ok trzeba dbac o to taki haczyk.

Bardziej martwi mnie par. CESJA

Najemca niniejszym przelewa na wynajmujacego przyszla wierzytelnosc przyslugujaca mu od jakiejkolwiek osony trzeciej z tytulu odpowiedzialnosci za szkode zwiazana z korzystaniem pojazdu zas wynajmujacy przelew przyjmuje.

W przypadku kiedy kwota nalezna z tytulu szkody zwiazanej z korztystaniem pojazdu jest wyzsza niz wierzytelnosc najemca jest zobowiazany do pokrcia jej w calosci w ciagu 7 dni

O co kaman?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najemca niniejszym przelewa na wynajmujacego przyszla wierzytelnosc przyslugujaca mu od

> jakiejkolwiek osony trzeciej z tytulu odpowiedzialnosci za szkode zwiazana z korzystaniem

> pojazdu zas wynajmujacy przelew przyjmuje.

Chodzi o to, że w przypadku szkody, całość odszkodowania oddajesz firmie - właścicielowi auta.

> W przypadku kiedy kwota nalezna z tytulu szkody zwiazanej z korztystaniem pojazdu jest wyzsza niz

> wierzytelnosc najemca jest zobowiazany do pokrcia jej w calosci w ciagu 7 dni

Jeśli będziesz miał szkodę na wartość wyższą od kwoty kaucji, to różnicę pokrywasz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.