Skocz do zawartości

Honda CRV 2.0 1.6V Termostat


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że zaczęło się zimno to nie wiem czy termostat zachowuje się tak jak powinien.

1. Po odpaleniu bardzo szybko przełącza się na LPG / 32*C ( zanim dziś obleciałem wszystkie szyby ze skrobaczką już był na LPG = termostat zamknięty

2. W trakcie jazdy wskazówka podskakuje do połowy, ale jak jadę w okolicy 3 000 rpm

3. na trasie jak jadę powiedzmy 2500 / 2200 spada do poziomu pokazanego na foto i co gorsza nie powala temp w środku. TTTM czy szykować się do wymiany termostatu?

286452835-1.JPG

post-37593-14352517985727_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji że zaczęło się zimno to nie wiem czy termostat zachowuje się tak jak powinien.

> 1. Po odpaleniu bardzo szybko przełącza się na LPG / 32*C ( zanim dziś obleciałem wszystkie szyby

> ze skrobaczką już był na LPG = termostat zamknięty

> 2. W trakcie jazdy wskazówka podskakuje do połowy, ale jak jadę w okolicy 3 000 rpm

> 3. na trasie jak jadę powiedzmy 2500 / 2200 spada do poziomu pokazanego na foto i co gorsza nie

> powala temp w środku. TTTM czy szykować się do wymiany termostatu?

Taka temperatura na pewno nie jest normalna. 99% ze to termostat do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji że zaczęło się zimno to nie wiem czy termostat zachowuje się tak jak powinien.

> 1. Po odpaleniu bardzo szybko przełącza się na LPG / 32*C ( zanim dziś obleciałem wszystkie szyby

> ze skrobaczką już był na LPG = termostat zamknięty

> 2. W trakcie jazdy wskazówka podskakuje do połowy, ale jak jadę w okolicy 3 000 rpm

> 3. na trasie jak jadę powiedzmy 2500 / 2200 spada do poziomu pokazanego na foto i co gorsza nie

> powala temp w środku. TTTM czy szykować się do wymiany termostatu?

termostat do wymiany , miałem to samo , wskazówka temp. latała zrób eksperyment nie włączaj ogrzewania , niech ci sie nagrzeje i temp niech podejdzie do połowy wtedy otwórz nagrzewnicę w sparawnym układzie termostat powienien zadziałać tak że ruch wskazówki będzie nie znaczny , jak poleci Ci wskazówka to znaczy że termostat do wymiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łatwiej sprawdzic czy dolny wąż chłodnicy grzeje sie od momentu wlaczenia silnika

Czu po wymianie termostatu i zalaniu układu na nowo - układ chłodzenia trzeba odpowietrzyć - czy sam to zrobi?

Założenie: silnik posiada LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.